ÚvodKostka školaO školeKostka školaHistorie školyKostka škola1991 - 1993

Mikulášské hrátky
Volejbal hoši - okres (více na Rserver)
Drážďany + Tropical Islands
Zertifikat Deutsch
Různé
Olympijský park - Letná
Vyhodnocení soutěže Mladý umělec
Praha - G6.A

1991 - 1993

Vznik naší školy se datuje do roku 1991. Nejdříve byla součástí jazykové školy, velmi brzy už však samostatný právní subjekt - Střední podnikatelská škola. První studenti ve Vsetíně nastoupili ke studiu v roce 1992 do provizorních učeben v Domě kultury, kde se realizovala výuku do června 1994. V roce 1993 se škola díky síti svých poboček v ČR stala největší soukromou školou v ČR.

Na podzim roku 1993 škola získala podporu Českomoravské záruční a rozvojové banky a Komerční banky a přistoupila k budování vlastního školského areálu. Zastupitelstvo města Vsetína odprodalo škole za symbolickou jednu korunu pozemek vedle průmyslové školy strojnické a město zároveň převzalo záruku za úvěr na stavbu nové školní budovy.

První studenti 1992-93 (1.A), třídní PaedDr. Karel Kostka