ÚvodKostka školaO školeKostka školaHistorie školyKostka škola1994 - 1999

Černý den
Exkurze G2.A - Vizovice
Stáž Švýcarsko 09 (více na Rserver)
Seznamovací pobyt 1. ročníků v Itálii
Paměťová olympiáda 27.2.2016
Fotro z exkurze G1.A na zámek Vsetín
Soutěž TEA školní kolo

1994 - 1999

V srpnu 1994 byla nová školní budova slavnostně otevřena, záruka za úvěr tak přešla z města Vsetín na školu, která úvěr zajistila nově otevřenou budovou. V České republice tak začalo se vším všudy fungovat jedno z nejmodernějších školských zařízení vybavené kvalitní didaktickou technikou i zázemím pro sportovní a kulturní vyžití. Na jaře roku 1995 obdržel ředitel školy PaedDr. Karel Kostka z rukou místopředsedy vlády a ministra financí Ing. Ivana Kočárníka ocenění manažer roku 1994. Na podzim téhož roku pak zahájila škola mezinárodní činnost, v rámci které do současné doby vycestovalo již několik tisíc studentů na zahraniční odborné stáže, financované převážně z fondů Evropské unie a z rozpočtu školy.

První fáze výstavby dnešní budovy A - rok 1994

Základní studijní obor Podnikatel se zaměřením na řízení firem byl v druhé polovině devadesátých let postupně doplněn o možnost studia dalších tří zaměření - cestovní ruch, kapitálový trh a bankovnictví a v od roku 1999 informační technologie. Kromě tříd denní formy studia byly otevírány i dvouleté studium nástavbové a tříleté večerní. Významnou složkou spektra vyučovaných oborů byla možnost jednoletého intenzivního studia jazyků, realizované ve spolupráci s jazykovou školou.

Zakladatel školy Karel Kostka se často setkával se svým vzorem Tomášem Baťou