ÚvodKostka školaO školeKostka školaHistorie školyKostka škola2004 - 2008

Lyžák
Itálie - Rimini

2004 - 2008

Historická změna ve směřování školy, která byla reakcí na měnící se společenské požadavky ve vzdělávání mládeže, přišla po roce 2005. Na jaře 2006 byl završen schvalovací proces, v rámci kterého obdržela škola rozhodnutím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR souhlas s rozšířením oborů studia o humanitně zaměřené obory, a to šestileté humanitní gymnázium a čtyřleté pedagogické lyceum. Jelikož stávající podnikatelské obory zůstaly zachovány, bylo rozhodnuto o zatím poslední změně názvu školy. Od roku 2007 se škola jmenuje Střední škola Kostka.

Pro humanitní obory byl školní rok 2007/08 premiérovým. 1. září 2007 bylo otevřeno po jedné třídě gymnázia a lycea, přičemž zvlášť velký zájem byl o obor Pedagogické lyceum, který je jediným oborem svého typu v regionu. Nové obory znamenaly také nové předměty a kolegy, nová pracoviště. Byla vybudována odborná učebna chemie a fyziky, ve škole se začalo naplno zpívat, malovat, hrát na klavír i provozovat divadlo.

L1.A - Historicky první třída pedagogického lycea

Působnost školy se ovšem neomezovala a neomezuje pouze na vzdělávání dětí a mládeže. Škola zpracovala projekty v rámci Evropského sociálního fondu, po jejichž schválení získala finanční podporu Evropské unie a České republiky, a zahájila sérii programů celoživotního vzdělávání pro širokou veřejnost.
V desítkách kurzů, školení a přednášek se stovky klientů dosud vzdělávají v oblasti informatiky a výpočetní techniky, marketingu, cizích jazyků, rétoriky, psychologie, etikety a společenského chování, ekonomie a účetnictví, techniky administrativy, v základech komunikace apod.

Nejúspěšnějším se bezesporu stal projekt "Ženy a trh práce", určený primárně ženám na mateřské dovolené. Dalšími úspěšnými projekty zaměřenými do řad odborné veřejnosti je Vzdělávací centrum pro pedagogické a řídící pracovníky a centrum rekvalifikačních kurzů.