FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaBanány v zámeckém parku
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Halloween - soutěž masek
Lyžování - Karolinka
Filharmonie - Zlín
Turistika v Javorníkách
P1.A na kurzu stolování a etikety
Piškvorky
Akce Domova mládeže - Seninka

Banány v zámeckém parku   

10.10.2017

Studenti Střední školy Kostka instalovali v sobotu 7. října 2017 odpoledne, na stromy v zámeckém parku, ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko, výstavu s názvem: Příběh banánu.

Tato akce, kdy v parcích na více než sedmdesáti místech České republiky probíhají výstavy v plenéru, se koná u příležitosti Týdne důstojné práce, v rámci kterého chtějí organizátoři upozornit na ožehavá témata naší každodenní spotřeby, tedy na věci a situace, které můžeme ovlivnit i my, i když se zdánlivě týkají obyvatel velmi vzdálených zemí. Zejména pak na nedůstojné pracovní podmínky, letos například na banánových plantážích.

Výstavu studentům Střední školy Kostka poskytla organizace: Na Zemi a jedná se už o třetí ročník výstav na stromech. Každý rok se téma a zaměření výstavy, a s ní spojeného happeningu, mění. V roce 2015 byla hlavním tématem káva s výstavou Plné ruce práce,  zapojilo se 48 míst v ČR, v roce 2016 byly tématem koželužny a výroba obuvi s výstavou Poznej své boty, zapojilo se už 70 parků, a to včetně toho našeho, vsetínského, u zámku. Na této výstavě se podíleli i dnešní studenti Střední školy Kostka.

Letos jsme tedy otevřeli v zámeckém parku před Muzeem regionu Valašsko ve Vsetíně společně příběh banánu, nebo spíš lidí, kteří je pro nás, relativně bohaté Evropany pěstují ve Střední a Jižní Americe či Africe. Mzdy pracovníků na plantážích jsou velmi nízké a často nepokrývají ani základní životní potřeby, tak musí pracovat celá rodina včetně dětí. Většina banánů vyroste na velkých plantážích, kde se používají v Evropě už zakázané chemické látky a pracovníci jsou jim tu denně vystaveni. Rodí se jim pak děti s vrozenými vadami a oni sami také podléhají nemocem. I to je jejich cena za banány vypěstované pro nás.

Chcete-li se dozvědět více, udělejte si příjemnou procházku do parku před zámkem Vsetín. Pokud bude přijatelné počasí, a výstava nezmokne, zůstane tu do 14. října 2017, kdy končí Týden důstojné práce.

Fotografie: http://sychrov2.rajce.idnes.cz/Vystava_Na_stromech_2017/

Jaroslava Ševčíková

 

Střední škola Kostka, Vsetín

Banány v zámeckém parku
Banány v zámeckém parku
Banány v zámeckém parku
Banány v zámeckém parku
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA