ÚvodKostka školaAktualityKostka školaDen Zlínského kraje – byli jsme u toho!

Přespolák-kraj-Bystřice-18.10.2006
Řecko
Memoriál Katky Bělíkové
Třídní tabla 2012/2013
Švýcarsko
Piškvorky
4. nultý ročník

Den Zlínského kraje – byli jsme u toho!

25.09.2017

V sobotu 23. září 2017 se pod mottem „Ochutnejte kraj všemi smysly“ konal Den Zlínského kraje na Platformě 14/15 Baťova institutu ve Zlíně.

Zástupci Střední školy Kostka byli u toho.

Starali jsme se o Fairtradovou kavárnu a pomáhali s organizací u Farmářské stezky a festivalu řemesel pro děti, to vše ve spolupráci s LÍSKOU, z. s., organizací, která pečuje o rozvoj environmentální výchovy, osvěty a vzdělávání nejen na území Zlínského kraje.

Farmářská stezka ukázala zejména malým návštěvníkům akce  mnoho z tradičního, farmářského dědictví našeho krásného regionu, například výrobu másla z mléka nadojeného přímo na místě, péči o včely, valašské kroje a jejich tradici, výrobu slaměných ošatek, plstění ovčí vlny atd.

Více informací: https://www.kr-zlinsky.cz/den-zlinskeho-kraje-cl-3841.html

Fotogalerie zde: http://sychrov2.rajce.idnes.cz/Den-Zlinskeho-kraje2017/

Myslíme, že je důležité „žít se svým krajem a regionem“, s místem, kde bydlíme nebo studujeme, a ten volný čas nám za to opravdu stojí, tak jako na Dnu Zlínského kraje, a to přes velkou nepřízeň počasí.

Pokud máte zájem zapojit se do těchto aktivit ve svém volném čase a podílet se na spolupráci například s LÍSKOU, z. s. či dalšími neziskovými organizacemi, které udržují tradice regionu anebo sepětí člověka  s přírodou, přidejte se k nám. Při těchto aktivitách se učíme organizovat, seznamujeme se s místními podnikateli a organizacemi i se spoustou dobrých a zajímavých lidí.  Informace o možnostech zapojení u Jaroslavy Ševčíkové.