FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaDiskutovali jsme o Palachovi
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Stáž Itálie
Kostka Školka
Volejbal
Sportovně-turistický kurz
Projekt CR & SR
Nultý ročník 13.1.2018
Analýza vody v Bečvě s G4
Sjíždění Bečvy na raftech

Diskutovali jsme o Palachovi   

16.01.2018

Když se 16. ledna 1969 na Václavském náměstí v Praze zapálil student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Jan Palach, šokoval celý národ. Byl rok 1969, Československo zažilo okupaci tzv. spřátelenými armádami. Naděje Pražského jara byla nahrazena dusnou a tíživou atmosférou totalitních represí. Také naděje na demokracii umírala, aktivní lidé byli deprimováni, propadali smutku a beznaději… Jan Palach neunesl tlak nesvobody a potlačování demokracie, chtěl zřejmě i probudit lidi z letargie. Rozhodl se obětovat to nejcennější, co každý člověk má, život. Jeho čin byl aktem osobního zoufalství, ale i hrdinství pro národ. Velká část národa se totiž opravdu probudila.

Palachův čin stál symbolicky u politických změn také v roce 1989, kdy před samotnou Sametovou revolucí 17. listopadu 1989 proběhl v lednu tzv. Palachův týden, v rámci kterého už nejen studenti dávali najevo, že jsou netrpěliví, zoufalí a chtějí změnu.

Studenti Střední školy Kostka diskutovali o významu činu Jana Palacha pro náš národ v průběhu dějin, ale i dopady pro něj a jeho rodinu v okamžik, kdy se na „Václaváku“ zapálil. Je důležité vzpomínat na významné události dějin i na jejich původce a nositele a neustále si je připomínat a diskutovat o nich, „aby se nezapomnělo“. Pamětníci odcházejí, svět se mění, ale hodnoty zůstávají. Součástí našeho života tyto hodnoty zůstanou, jen když o nich budeme vědět a mluvit, a předávat tuto štafetu dál.

 

Třída G2.A, Střední škola Kostka

 

Diskutovali jsme o Palachovi
Diskutovali jsme o Palachovi
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA