FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaExkurze do České národní banky
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Den kníráčů 1.12.2017
Maturitní skupinky 2016
P4.A v Praze
Florbal Challenge
Zasedání k VŠ
Kostka na tripu 06.04.2018
Zelený den 09 (více Rserver)
Florbal - dívky

Exkurze do České národní banky   

17.11.2017

Exkurze do České národní banky

Dne 16. listopadu 2017 se vydali studenti zahraničního obchodu a bankovnictví a ostatních oborů do Prahy.  Konkrétně do České národní banky na expozici zvanou Lidé a peníze.

A jak vlastně celá exkurze probíhala? Když jsme dorazili před Českou národní banku, která nás uchvátila svou velikostí, rozdělili jsme se na skupinky a vcházeli dovnitř, kde jsme byli podrobeni důkladné bezpečnostní kontrole. Přivítala nás paní, která nás provázela celou expozicí. Na úvod nám pustila video o historii České národní banky a animovaný film, který nás zábavnou formou seznámil s vývojem peněz a úlohou banky v našich dějinách.

Poté jsme těžkými pancéřovými dveřmi zamířili přímo do bývalého trezoru. Průvodkyně nás ve stručnosti seznámila s historií platidel a dozvěděli jsme se, kde se vyrábí české mince a bankovky. Po celé místnosti byly vitríny věnované penězům od jejich vzniku až po současnost. Na vlastní oči jsme mohli vidět ukázky mincí a bankovek a posoudit, jak se s léty měnily a jak je ovlivňovaly historické události. Měli jsme také příležitost zkontrolovat pravost našich peněz a dokladů. Nechyběla ani vitrína věnovaná padělkům, kde jsme mohli otestovat, zda rozeznáme pravé peníze od falešných.

Na závěr nás čekalo překvapení. Každý z nás si mohl vyzkoušet, jak těžké jsou cihly z různých materiálů, dřevěná, železná, olověná a zlatá. Zlatá cihla byla nejen nejdražší – v hodnotě 11 milionů – ale také nejtěžší, vážila přes 12 kilogramů. Zvednout ji jednou rukou bylo velmi obtížné. A díky této zkušenosti víme, že všechny filmy, ve kterých zloději lehce pohazují s pytlem plným zlatých cihel, jsou nereálné.

Exkurze byla velmi zajímavá a určitě bych ji doporučila nejen studentům, ale všem bez rozdílu věku. Jakou roli v našem životě hrají peníze a jaký je význam České národní banky, jsem si uvědomila až tehdy, když jsem vše viděla na vlastní oči.

 

Berenika Slezáková, P 4. A

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA