ÚvodKostka školaAktualityKostka školaExpedícia Neoprén

Maturitní skupinky
Výtvarné práce M3.A - Surrealismus
Matematický klokan a aprílový fantóm
Halloween 2010
Školní kolo soutěže v anglické konverzaci
Sociologicka exkurze Praha L2.A 6.4.2016
2023-17-03 Lyžařský výcvik - druhý termín
Poslední zvonění L4.A + P4.A

Expedícia Neoprén

19.10.2017

Expedíciu Neoprén, tiež známu ako Vodák 2017, by som jednoznačne označil za jednu z najlepších ak nie vôbec najlepšiu akciu zo školských akcií, aké som kedy na škole zažil a to v každom smere. Tu je krátke zhrnutie:

Deň prvý:

Cesta vlakom po trase Vsetín – Praha – Rožmberk  je viac než nekonečná, aj keď sa nachádzate v dobrej spoločnosti.  Jediné na čo sa po takejto ceste tešíte je posteľ, ale pod pojmom posteľ si však nepredstavuje vyradené palandy z armádnych skladov ČSSR, no po celodennom cestovaní je vám to jedno.

Deň druhý:

Nečakajte žiaden radikálny budíček ani rozcvičku. O deviatej vás zobudí príjemný hlas pani O so slovami „dobré ránko deťátka“. Následne raňajky podľa vlastných predstáv a chuti, pretože si ich sami musíte zohnať. Po tom, čo sa nasúkate do nechutne obtiahnutého neoprénu, v ktorom by ste radšej niektoré osoby nevideli, dostanete základné teoretické pokyny, ako si zapnúť vestu a podobne.

Pokiaľ sa dostanete až po túto časť, nasleduje spoločná fotka, aby učitelia mali povedomie o tom, koľko vás bolo na začiatku a nech sa páči, vypustia vás do vody.

Aj keď ste zmierený s tým, že váš milovaný spolujazdec to možno neprežije, s tým že prídete o šiltovku sa tak ľahko nezmierite. Verte, že keď počujete 30 krát vetu „k... môžeš zatáčať“ alebo „k...., čo zas tam vzadu robíš“ by ste skôr akceptovali aj strátu spolujazdca.

Po tom, čo dorazíte na ubytovňu mokrý aj na miestach, kde slnko nesvieti a zistíte, že sa tam dá rozkúriť, tak si len tak z princípu opálite ruku, aby ste mali zmenu a nenechali v tom kamaráta rovnakého d...la samého.

A ako zavŕšiť deň lepšie ako skúmaním brániacich schopností lokálnych obyvateľov a debatným krúžkom pod taktovkou pedagogického dozoru.

Deň tretí:

Keď už si začnete zvykať na tú atrapu postele a omrzliny, je najlepší čas zmeniť lokáciu. Úloha dňa: Pobaliť len to nevyhnutné na 24 hodín. (Survival mode – nebrať ani pyžamko!) Poznámka dňa: Nenechajte sa zastrašiť pedagógom! To, čo je nebezpečné, je najväčšia pr..l!

Deň štvrtý:

Pokiaľ ste prežili deň v survival mode, tak ste pravdepodobne aspoň prechladli. Nasleduje posledných pár kilometrov a vy sa všetkými spôsobmi snažíte odvrátiť neodvrátiteľné a to blížiaci sa koniec akcie a nekonečnú cestu domov.

Na záver by som chcel poďakovať všetkým zúčastneným za výbornú akciu a vy ostatný šte mali branic!

Samo Martinko, P4.B

Fotogalerie viz link níže:

Expedícia Neoprén