FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaFaraonův soud
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Lyžák - 2. ročníky
Maturity_09 - den 1
Stužkovací ples - L4.A
Turnaj ve fotbale 22.9.2010
Rádio vysílá žívě
Den otevřených dveří
Maturity
Praha P4.C

Faraonův soud   

06.12.2017

Milí přátelé.

Jako každý rok, tak i v tom letošním, mi v nakladatelství Alpress vychází v předvánočním čase nová kniha. Letos je to opět román ze starověkého Egypta, který se tentokrát jmenuje Faraonův soud.

Stejně jako v minulých letech Vám nabízím, máte-li zájem, zakoupení knihy přímo u mne s tím, že Vám do knihy vepíšu věnování. Samozřejmě si můžete pro případné věnování přinést i knihu zakoupenou v knihkupectví.

Je možné se za mnou zastavit osobně, nebo, v případě mé nepřítomnosti, mi můžete poslat e-mail na  adresu kostka.karel@kostka-skola.cz či kostka.karel@huni.cz s případným textem k věnování, pokud ji chcete pro někoho jako dárek. Obratem Vám sdělím, kdy a kde se pro knížku můžete zastavit (zpravidla vysokoškoláci na děkanátu, středoškoláci v ředitelně nebo u paní asistentky ředitele). Cena knihy je 230,- Kč.

Zdraví

Karel Kostka

 

Anotace knihy:

Faraonův soud

Správce starověké egyptské provincie, šlechtic a vysoký státní úředník Manéthon, zneužívá v době vlády Amenhotepa III. jednu ze svých mladých služek Laylu. Nakonec vydíráním přinutí jejího muže k vykradení starého hrobu. Akce není úspěšná a Manéthon se zbavuje všech svědků.

Uniká mu pouze Layla se svým novorozeným synem. Dostává se až do Théb a díky faraonovu lékaři Nebamonovi tajně i do paláce faraona. Zde se dozvídá o jejím životním příběhu hlavní královská manželka Teje a rozhodne se zakročit.

Manéthon se spřízněným soudcem po Layle pátrá a obviní ji jako lhářku a zlodějku. Faraon svolá soud, který má rozhodnout o vině a trestu pro ty, kteří se provinili proti egyptským zákonům. Odsoudí soudci Laylu? A jak dopadne Manéthon? Nechá osud zvítězit mladou ženu nebo vysokého státního úředníka?

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA