ÚvodKostka školaO školeKostka školaZahraniční stážeKostka školaJedno velké ďakujem!

2022-29-09 Středoškolský atletický pohár
Předávání maturitního vysvědčení v kině 8.6.2018
Matematický klokan 2016
Akce Domova mládeže - Seninka
Volejbal
Lyžování Kyčerka
Průvodcovské zkoušky
1. Nultý ročník - ostatní

Jedno velké ďakujem!

Sedím na pláži, dívam sa na more a spätne si premietam, čo všetko mi toto miesto, táto stáž a ľudia dali. Na stáž som šla s predstavou oddychu, dovolenky a zábavy, samozrejme toto všetko som zažila, ale k týmto na oko vysneným predstavám o ideálnej stáži sa pridali ešte ďalšie udalosti, ktorých si vážim a som vďačná za to, že som mohla byť ich súčasťou.
Nikdy pred tým som nestretla človeka, ktorý by ma dokázal svojím rozprávaním a intelektom tak zaujať a vtiahnuť do deja ako pán riaditeľ Kostka. Každý, kto si predstavuje semináre ako nudnú časť stáže, je úplne na omyle. Som si na 100% istá, že tieto hodiny filozofie neboli iba ako sa hovorí „jedným uchom dnu a druhým von". Zobrala som si z nich čo najviac to šlo a verím, že toto bude jedna z vecí, o ktoré sa budem môcť oprieť aj v budúcnosti.
Ďalšia osoba, ktorá ma nadchla a z časti aj inšpirovala, bol veľmi šialený, ale zároveň geniálny pán Salvádor Dalí. Otvoril mi oči, že aj pre mňa môže umenie znamenať niečo viac než len pomaľované plátno. Jeho galéria bola jedno veľké wau! Toľko inšpirácie a originality som ešte na jednom mieste nevidela a uvedomila som si, aké dôležité je vyčnievať z davu, pokiaľ chcete dosiahnuť niečo, načo bude ľudstvo spomínať aj státisíce rokov po vašej smrti.
Teraz by som genialitu, moje inšpirácie a podobné veci nechala bokom a prešla na najzábavnejšiu stránku jedného výletu. Okolo 7. hodiny večer sme celá naša posádka nasadli do mikrobusu a ja som si začala premietať ten úžasne strávený deň, môj splnený detský sen. Adrenalín v krvi mi stúpal ako nikdy predtým na horských dráhach, ktorých mená si doteraz neviem zapamätať a poviem vám, že nebola zrovna sranda keď sa náš „vozík" šplhal do výšky 76 metrov a mne sa v hlave premietala predstava ako nás to následne pustí dole. Každopádne prvotný strach opadol rýchlejšie než som čakala a potom už pre mňa boli dráhy jednoducho zábavou. V každom kúsku Port Aventury na vás dýchala iná kultúra - od Ďalekého západu, cez Čínu až po Mayské pyramídy, a aj vďaka tomu bola Porta taká výnimočná.
Na záver by som dodala, že by bola veľká chyba túto stáž neabsolvovať a pokiaľ máte tú možnosť, berte to všetkými desiatimi, verte mi! Získať také nenahraditeľné skúsenosti či už zo sprevádzania alebo praxe na recepcii, kde si skvele oprášite angličtinu, ale aj nemčinu, sa vám nepodarí len tak niekde. Táto stáž spája dve veci a to užitočné so zábavou, čo je na tom to najkrajšie. Neskutočne si vážim, že som mohla byť tohoto všetkého súčasťou a hlavne jedno veľké ďakujem patrí našej škole, ktorá nám to všetko umožnila.