FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaKniha je kamarád
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Konverzační soutěž v NJ
4. nultý ročník
Halloween
Atletika
Piškvorky
Den jazyků na ZŠ Karolinka 2017
Poslední zvonění L4.A + P4.A
Konverzační soutěž NJ 2017

Kniha je kamarád   

07.11.2017

Začátkem listopadu 2017 odstartoval další ročník mezinárodního projektu Kniha je kamarád, který je již tradičně pořádán pod záštitou Obce spisovatelů České republiky.

Cílem projektu je doporučit knihu kamarádům takovým způsobem, aby měli chuť si ji přečíst. Doporučení vybrané knihy může být ve formě textu, ilustrace či kombinace obou verzí, může jít o komiks, hádanku či jakoukoliv jinou podobu doporučení, které zaujme další čtenáře tak, že dostanou chuť si doporučenou knihu opravdu přečíst.

Projekt vyhlašuje Muzeum regionu Valašsko a naše škola.

Projekt již po několik let „mobilizuje“ čtenáře v České, Slovenské i Polské republice, aby vyjádřili své názory na přečtené knihy. Organizátoři od nich každoročně obdrží přes tisíc příspěvků - doporučení knih, a ocení z nich vždy více než dvacet.

Počet zaslaných soutěžních prací od jednoho autora není omezen a zapojit se mohou i menší děti, předškoláci, kteří ještě nečtou… ale knihy znají, protože jim je čte paní učitelka ve školce či doma rodič.

Organizátoři se těší na všechny příspěvky a rádi se o ně také podělí, například při výstavě v zámku Vsetín, či při průběžných zprávách v tisku. Je zajímavé sledovat a srovnávat, co čtou mladí lidé v České republice, co na Slovensku i v Polsku, tradiční evergreeny se v minulých letech moc nelišily, v čele stává Harry Potter nebo Malý Poseroutka. Těšíme se, které knihy povedou pomyslný žebříček čtenářské oblíbenosti letos.

Doporučení knih - soutěžní práce, odevzdávejte do 28. února 2018 k rukám J. Ševčíkové.

Vyhodnocení proběhne slavnostně 22. 3. 2018 v zámku Vsetín a dne 23. 3. 2018 a v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, vždy od 16.00 hodin.

Kromě předání cen si také o knihách popovídáme a sami autoři soutěžních prací mohou na místě své oblíbené knižní kousky doporučit všem ostatním přítomným. Oslavíme společně knihu, jak opravdového kamaráda.  Přidejte se k nám!

Jaroslava Ševčíková

za organizátory

 

Soubory ke stažení

Kniha-je-kamarad-propozice2017-18Kniha-je-kamarad-propozice2017-18
 
Kniha je kamarád
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA