FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaKonference Umění žít spolu
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
2019-12-11 Florbal-okrsek
Memoriál Katky Bělíkové
2019-11-18 Berlín
Přednáška polárníka Pavlíčka
Darování krve
Stáž Itálie

Konference Umění žít spolu   

05.12.2017

Díky jednomu e-mailu a našemu spontánnímu rozhodnutí jsme se my, čtyři studentky Střední školy Kostka, vydaly na konferenci Umění žít spolu. Konala se v Praze a byla organizována programem Erasmus+.                                             

Dorazily jsme v pátek 24.11. Samotný projekt ale začal až v sobotu ráno registrací všech zúčastněných a zapsáním se na jednotlivé workshopy.                                                        

Ze začátku se nám představili všichni organizátoři a poté přišla řada na nás. Nejprve jsme mezi sebou zjišťovali svá jména a poté, jelikož jsme se sešli z různých koutů České republiky, jsme udělali průzkum, který kraj má největší zastoupení. K našemu překvapení to byl kraj Moravskoslezský. Hlavním tématem sobotního dopoledne bylo: „Proč být dobrovolníkem a jak se angažovat?“. Díky tomu jsme se seznámili s hlavními hosty tohoto dne: středoškolským studentem - aktivistou Jakubem Čechem, aktivistou a fotografem Jakubem Skalíkem, organizátorkou programu Zachraňme TMU! Pavlou Hudcovou a socioložkou Masarykovy Univerzity Alenou Mackovou. Ti následně mezi sebou vedli panelovou diskuzi na již zmíněné téma.                                                                                     

Po obědové pauze následovaly všemi očekávané paralelní workshopy. Jak začít něco dělat a jak zapojit okolí. Tak se jmenoval první z workshopů, na který jsme se přihlásily. Byl veden Jakubem Skalíkem a společně s ním jsme se zamysleli nad tím, co konkrétně bychom chtěli změnit, zda s tím souhlasí i naše okolí a jestli je to vůbec v našich silách.                        

Jako další následovalo Guerilla art, tam jsme se od slovenské umělkyně Anny Radevy dozvěděli to, že svůj názor, popřípadě nesouhlas, nemusíme vyjadřovat pouze mluveným slovem, ale například pouličním uměním. Měli jsme dokonce možnost vyzkoušet si tvorbu něčeho, co nás zrovna napadlo nebo to, co máme rádi, pomocí starých kabelů, které byly vyřazeny z továren.                                                                                                                         

Divadlo utlačovaných: jako nástroj pro sociální změnu. Takovýto název nesl poslední workshop, kterého jsme se my čtyři účastnily. Provázel nás jim Ital Matteo Lombardi, který již pár let žije v České republice. Podle nás šlo o nejlepší část dne, jelikož jsme se všichni spolu pořádně seznámili, aniž bychom řekli slovo, a především díky tomu, že Matteo s námi jinak komunikoval pouze anglicky, a to pro nás byla výborná zkušenost. Hlavním cílem tohoto programu bylo ukázat nám, jak ventilují své názory, pocity a myšlenky lidé bez domova.                                                                                                                               

Večer jsme společně strávili tzv. „Živou knihovnou“. V této „knihovně“ se z lidí stávají knihy, které vypráví své příběhy. Mohli jsme s nimi volně vést diskuzi, klást jim otázky nebo jim převyprávět příběh o sobě.                                                                                     

Neděle se nesla v duchu hodnocení předešlého dne a příprav na naše akční plánování. Zbytek dopoledne jsme strávili na Trhu dobrovolnických příležitostí. Tam jsme se dozvěděly bližší informace o: Erasmus+ mládež, Člověk v tísni, Nadace O2 Smart Up, INEX, AFS Mezinárodní programy, Mezinárodní cena vévody z Edinburghu.                                                

Před naším odjezdem domů jsme ještě všichni zúčastnění obdrželi certifikát Youthpass a potvrzení o účasti. Všechny čtyři jsme byly nabity velmi pozitivní energií a plny nápadů, které bychom jednou chtěly určitě zrealizovat. Dobrovolnictví stojí za to, i kdybyste z toho měli mít pouze dobrý pocit. A o tom to přeci je, ne?

Natalia Koláčková, Vanessa Bönischová, Sarah Římská s Tereza Chmelařová

 

Soubory ke stažení

Konference Umění žít spoluKonference Umění žít spolu
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

 

IROP

 

OP JAK

 

 

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Kalendář akcí

duben 2024
 
po
út
st
čt
so
ne
 1
2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
12
 13
 14
15
16
17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30