ÚvodKostka školaAktualityKostka školaKostka spolupracuje s Univerzitou Palackého

Pasování třeťáků
Florbalový turnaj tříd
Praha P4.C
Mikulášský turnaj
Stužkovací ples
Nultý ročník - 4. setkání
Memoriál Katky Bělíkové
Nultý ročník III. setkání

Kostka spolupracuje s Univerzitou Palackého

01.11.2017

Naše škola se aktivně zapojila do spolupráce s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci v rámci rozsáhlého projektu Příklady praxe. Tento projekt slouží k propojení pregraduální přípravy budoucích učitelů a konkrétní praxe základních a středních škol, pro které jsou dnešní vysokoškoláci, ale brzy už budoucí učitelé, na univerzitě připravováni.

A jak to funguje? Na střední škole se natočí běžná vyučovací hodina a tento materiál pak slouží budoucím učitelům na VŠ k výuce, k pozorování, ale i k didaktickým rozborům. Prozkoumají prostřednictvím videa práci svých zkušenějších kolegů, vidí reakce studentů  a mohou se něco „naučit“ pro své budoucí povolání.

Natáčení pro univerzitu proběhlo ke spokojenosti všech. Naši studenti mají novou zajímavou zkušenost a uvidíme, jakým přínosem bude natočená vyučovací hodina pro budoucí učitele, kteří studují na Univerzitě Palackého. Vzájemná komunikace mezi akademickým prostředím a střední školou je jistě prospěšná pro obě strany a ve spolupráci chceme nadále aktivně pokračovat.

Jaroslava Ševčíková

Kostka spolupracuje s Univerzitou Palackého