FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaKvětina pomáhá nemocným dětem
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Lyžák
Poslední zvonění P4.B + P4.C
Fotro z exkurze G1.A na zámek Vsetín
Maturitní skupinky 2017
Předávání maturitních vysvědčení
Dostavba mateřské školy a první dny po otevření
Sportovní den
Slavnostní otevření redakce YCube

Květina pomáhá nemocným dětem   

06.11.2017

Milí studenti, vážení kolegové,

víte, že pomáhat se dá i tím, že si koupíte květinu?

Ano je to tak, a po roce opět přichází tradiční charitativní akce organizace ŠANCE z Olomouce (kterou založili rodiče a přátelé hematologicky a onkologicky nemocných dětí) – projekt Vánoční hvězda. Zakoupením květiny s lidovým názvem vánoční hvězda (pryšec nádherný, nebo též Poinsettia) pomůžete zpříjemnit prostředí či zkvalitnit léčbu dětí s poruchami krvetvorby a s onkologickými onemocněními, které se léčí na Dětské klinice, ve Fakultní nemocnici v Olomouci.

Vánoce jsou přece dobou, kdy si pomáháme, kdy se obdarováváme, pojďme do toho!

Jedna květina v ceně 100,-Kč udělá radost Vám, ale přispěje významně do sbírky na pomoc nemocným dětem. (Květiny můžete zakoupit i v květinářstvích, a levněji, ale ty nejsou součástí projektu, udělají radost jen vám…)

Jak květiny objednávat?

Jako již tradičně vyšle paní vychovatelka Kateřina Kučerová z DM v nejbližších dnech dvojice s nabídkou této akce. Květinu si můžete objednat tak, že zároveň zaplatíte částku 100,-Kč a to nejpozději do 20. 11. 2017.

Květinu je možné zaplatit a objednat i v jiné dny, a to u vyučující Jaroslavy Ševčíkové, dveře č. 202, budova A, ale neváhejte, opravdu jen do 20. listopadu.

Objednané a zaplacené květiny nám přivezou až do školy některý den koncem listopadu či začátkem prosince, takže je budeme mít na vánočním stole.

 

Pohled mezi děti na klinice (při léčbě): http://www.sancecz.org/detska-galerie.php

 

Děti na klinice tráví dlouhý čas, mnohdy i půl roku. Často je doprovázejí rodinní příslušníci, aby je v těžké léčbě podpořili. K vyléčení velmi pomáhá i prostředí. Na fotografiích vidíte pouze děti, které nad nemocí „vyhrávají“, popř. jsou na jejím počátku… ale mnohé jiné leží v izolaci, musí být ochráněny před patogeny z prostředí, i dlouhé týdny napojené na přístroje. A také díky vám, pokud si jednu květinu koupíte, mohou mít u sebe hračky, knihy a věci, které mají rády… udělejme jim o vánocích radost, bude to radostí i pro nás!

Květina pomáhá nemocným dětem
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA