ÚvodKostka školaAktualityKostka školaPřipomněli jsme si osvobození Vsetína

Akademie II. - profi (více Rserver)
Volejbal - okrskové kolo dívky 25.10. 2018
Slavnostní otevření redakce YCube
Školní kolo mistrovství SŠ v pišqworkách
Recitační soutěž 1.3.2016
Jazykový pobyt - Německo
Krajské finále ve florbale - Uh. Brod
Afrika  - přednáška 24.10.2017

Připomněli jsme si osvobození Vsetína

08.05.2018

Dne 4. 5. 1945, tedy před 73 lety, byl po 2. světové válce osvobozen Vsetín. Byli jsme u pietní vzpomínky a oslav, které se konaly na náměstí Svobody v pátek 4. 5. 2018.

Osvobození Vsetína začalo výjimečně, povstáním, což ukazuje na obrovskou statečnost a odvahu místních obyvatel a my, jejich potomci, na ně můžeme být hrdí.

Vsetín byl osvobozen 4. 5.1945 oddíly 1. čs. armádního sboru pod velením generála Karla Klapálka, za podpory partyzánů 1. čs. partyzánské brigády Jana Žižky, ale i mnoha místních obyvatel, kteří se podíleli a organizovali odboj proti fašistům.

Naše studentky M1.A pod vedením paní učitelky Kateřiny Bazelové zazpívaly na závěr slavnostní akce českou národní hymnu spolu se sborem ze ZŠ Trávníky, a dělaly nám čest, jak zpěvem, tak i kultivovaným vystupováním. Kytici za školu, za nás všechny, položily na hrob neznámého vojína Pája Drahoňovská a Jenifer Návratová.

Na události 2.světové války nezapomeňme, ani na jejich hrdiny.

Odkaz na akci na webu města zde .

Foto Marek Mikuš

Připomněli jsme si osvobození Vsetína