FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaPřipomněli jsme si osvobození Vsetína
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Ples
Exkurze do švýcarské banky UBS
Španělsko - Jaro
Florbalový rurnaj mezi třídami
Piškvorky
Plavecká soutěž měst
Lyžák L2.A+P2.A+P2.B 6.-11. 1. 2019

Připomněli jsme si osvobození Vsetína   

08.05.2018

Dne 4. 5. 1945, tedy před 73 lety, byl po 2. světové válce osvobozen Vsetín. Byli jsme u pietní vzpomínky a oslav, které se konaly na náměstí Svobody v pátek 4. 5. 2018.

Osvobození Vsetína začalo výjimečně, povstáním, což ukazuje na obrovskou statečnost a odvahu místních obyvatel a my, jejich potomci, na ně můžeme být hrdí.

Vsetín byl osvobozen 4. 5.1945 oddíly 1. čs. armádního sboru pod velením generála Karla Klapálka, za podpory partyzánů 1. čs. partyzánské brigády Jana Žižky, ale i mnoha místních obyvatel, kteří se podíleli a organizovali odboj proti fašistům.

Naše studentky M1.A pod vedením paní učitelky Kateřiny Bazelové zazpívaly na závěr slavnostní akce českou národní hymnu spolu se sborem ze ZŠ Trávníky, a dělaly nám čest, jak zpěvem, tak i kultivovaným vystupováním. Kytici za školu, za nás všechny, položily na hrob neznámého vojína Pája Drahoňovská a Jenifer Návratová.

Na události 2.světové války nezapomeňme, ani na jejich hrdiny.

Odkaz na akci na webu města zde .

Foto Marek Mikuš

Připomněli jsme si osvobození Vsetína
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA