ÚvodKostka školaStudijní programyKostka školaPředškolní a mimoškolní pedagogikaKostka školaProfil absolventa

Obhajoba ročníkových prací L3.A
Turistika v Javorníkách
Daruj krev s (Karlem) Kostkou
Předvánoční odpoledne s lyceem
Projekt Comenius - Německo
Florbalový turnaj - chlapci
Recitační soutěž 1.3.2016
Poslední zvonění L4.A + P4.A

Profil absolventa

Obor „Předškolní a mimoškolní pedagogika" je určen uchazečům, které baví práce s dětmi předškolního věku či organizování volnočasových aktivit pro mladší spolužáky a vrstevníky a chtěli by se těmto činnostem věnovat v budoucnu jako své profesi.
Absolvent oboru získá kvalifikaci pro profese učitel mateřské školy, vychovatel ve školní družině nebo školském ubytovacím zařízení a uplatní se také jako pracovník v zařízeních pro zájmové vzdělávání, zejména ve střediscích volného času. Absolvent se uplatní také ve vybraných neškolských zařízeních, např. sociálních, zdravotnických, zájmových, kde se pro výkon výchovné a vzdělávací činnosti vyžaduje pedagogická způsobilost.

Odborné profilující kompetence absolventa

Absolvent se vyznačuje širokou škálou pedagogických kompetencí, které spočívají v odborných znalostech pedagogiky, psychologie a didaktik, pedagogických schopností a praktických pedagogických dovedností a dovedností komunikačních. Vedle toho dále specifickými dovednostmi pěveckými, znalostí hry na hudební nástroj, dovednostmi výtvarného vyjadřování, pohybovou obratností a kultivovaností.

Soubory ke stažení

Profil absolventa - ŠVP Učitelství pro mateřské školy a vychovatelství (plné znění)Profil absolventa - ŠVP Učitelství pro mateřské školy a vychovatelství (plné znění)