ÚvodKostka školaStudijní programyKostka školaUčitelství pro mateřské školyKostka školaProfil absolventa

Stužkovací ples - P4.A
Průvodcovské zkoušky 09
Soutěž v plavání
Volejbal dívky a hoši
Sportovní kurz 2017
Maturitní ples 2016
Koloběžky - brusle
Nultý ročník - 2. setkání

Profil absolventa

Obor „Předškolní a mimoškolní pedagogika" je určen uchazečům, které baví práce s dětmi předškolního věku či organizování volnočasových aktivit pro mladší spolužáky a vrstevníky a chtěli by se těmto činnostem věnovat v budoucnu jako své profesi.
Absolvent oboru získá kvalifikaci pro profese učitel mateřské školy, vychovatel ve školní družině nebo školském ubytovacím zařízení a uplatní se také jako pracovník v zařízeních pro zájmové vzdělávání, zejména ve střediscích volného času. Absolvent se uplatní také ve vybraných neškolských zařízeních, např. sociálních, zdravotnických, zájmových, kde se pro výkon výchovné a vzdělávací činnosti vyžaduje pedagogická způsobilost.

Odborné profilující kompetence absolventa

Absolvent se vyznačuje širokou škálou pedagogických kompetencí, které spočívají v odborných znalostech pedagogiky, psychologie a didaktik, pedagogických schopností a praktických pedagogických dovedností a dovedností komunikačních. Vedle toho dále specifickými dovednostmi pěveckými, znalostí hry na hudební nástroj, dovednostmi výtvarného vyjadřování, pohybovou obratností a kultivovaností.

Soubory ke stažení

Profil absolventa - ŠVP Učitelství pro mateřské školy a vychovatelství (plné znění)Profil absolventa - ŠVP Učitelství pro mateřské školy a vychovatelství (plné znění)