FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaŠkolní kolo dějepisné olympiády a postup do okresu
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Voda - Vltava
Maturity_09 - den 1
Mikulášské hrátky
Vyřazení absolventů
Expo - Itálie
Španělsko
Projekt CR & SR
Švýcarsko

Školní kolo dějepisné olympiády a postup do okresu   

12.12.2017

Dne 20. listopadu se studenti G2.A pustili do školního kola dějepisné olympiády. Jde o oborovou znalostní soutěž vycházející z obsahu vzdělávacího oboru dějepis v rámcových vzdělávacích programech a je organizovaná jako cílevědomá vzdělávací aktivita založená na systematické práci s talentovanými žáky zejména 8. a 9. ročníků základních škol, 1. a 2. ročníků šestiletých gymnázií, kam spadají i naši studenti G2.A.

A jak se zdá, dařilo se jim… soutěž je skutečně náročná, zahrnuje vysoce nadstandardní učivo a vědomosti, přesto ji většina zapojených ukončila jako „úspěšní řešitelé“, což je vynikající výsledek.

Mezi nejlepší patřili Anna Malová, Matěj Chovanec a Kristýna Zgarbová.

Odpovídali na otázky jako: napiš jména mužů osmadvacátého října, nebo charakterizuj Mnichovskou zradu, napiš hlavní aktéry Osvobozeného divadla, pojmenuj významné podniky 1.republiky podle znaků a vývěsních štítů atd… myslím, že mnozí z nás by si s otázkami tak dobře neporadili. Všichni studenti shodně konstatovali, že největší problémy jim dělaly otázky z kultury a oblasti náboženství, kde ještě máme co dohánět. Ale my to jistě zvládneme a v okresním kole budeme svou školu hrdě reprezentovat!

Do okresního kola, které se koná 18. ledna 2018 ve Valašském Meziříčí postupují všichni tři nejlepší. Držme jim palce, aby co nejlépe reprezentovali naši školu a tedy nás všechny. Připraveni na to jsou, odvedli dobrou práci!

Osobně bych chtěla celé třídě poděkovat za zodpovědný přístup k přípravě a testu školního kola. Byl to z jejich strany kus odvedené práce navíc.

 J. Ševčíková

 

Školní kolo dějepisné olympiády a postup do okresu
Školní kolo dějepisné olympiády a postup do okresu
Školní kolo dějepisné olympiády a postup do okresu
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA