ÚvodKostka školaAktualityKostka školaStudentky z mateřinek v Ptačím světě na zámku

Stáž ve Španělsku - 1.turnus
Praha M4.A 2017
Lyžování - Karolinka
Volejbalové turnaje
Noví studenti v Itálii
2. nultý ročník

Studentky z mateřinek v Ptačím světě na zámku

06.04.2018

Studentky oboru Učitelství pro mateřské školy, se ve čtvrtek 5. dubna 2018 vydaly do Muzea regionu Valašsko ve Vsetíně na vzdělávací program Ptačí příběhy.

Je doba jara, stěhovaví ptáci se vracejí z teplých krajin a to je čas, kdy je třeba si připomenout, že ptáci patří ke zranitelným organismům v naší přírodě, ohroženým právě rozpínavostí a často nevšímavostí člověka. Téměř celý duben patří celokrajské osvětové kampani LÍSKY, z. s., s názvem Ptáci - žijí tady s námi.

Součástí akce byla jednak vycházka podél Bečvy a pozorování ptáků a následně vzdělávací program v Muzeu, kterým budoucí paní učitelky provedl lektor Mgr. Jan Husák. Kromě toho, že je seznámil s vybranými zástupci ptactva z lidských sídlišť, polí a luk, ale i lesa, upozornil je na mýty a chyby, které se o ptácích šíří světem s tím, že je žádoucí, aby právě paní učitelky v mateřských školách věděly, jak s dětmi o této skupině ohrožených zástupců přírody mluvit. Pokusil se je také inspirovat akcemi, hrami a soutěžemi v oboru. Jednu ze soutěží vyhlásila také SŠ Kostka a jmenuje se „Ptáčku, jak zpíváš?“, do té se studentky již aktivně zapojily.

Po teoretickém úvodu se studentky vydaly do zámecké věže, kde je instalována stálá expozice Příroda hrou, která zahrnuje i velké množství vycpaných ptáků naaranžovaných v přirozeném prostředí a situacích. Z vyhlídkové věže potom studentky pozorovaly poštolky, hrdličky, holuby a drobné zpěvné ptáky radující se v parku hlasitým zpěvem z jarního ovzduší.

Účastníci akce se shodli, že je nutné: chránit svět ptačí, co nám dech stačí, protože svět bez ptáků by byl hodně neveselý.

Fotografie zde