FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaStudentky z mateřinek v Ptačím světě na zámku
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Sociologicka exkurze Praha L2.A 6.4.2016
Softbal
Rozhovor s M. Horáčkem
Rozhovor pana ředitele s pamětnicí
Nultý ročník - 1. setkání
Běžky 1 - 29.1.2019
Nultý ročník - II. setkání
Dolomity - Val Gardena 11.3.2019

Studentky z mateřinek v Ptačím světě na zámku   

06.04.2018

Studentky oboru Učitelství pro mateřské školy, se ve čtvrtek 5. dubna 2018 vydaly do Muzea regionu Valašsko ve Vsetíně na vzdělávací program Ptačí příběhy.

Je doba jara, stěhovaví ptáci se vracejí z teplých krajin a to je čas, kdy je třeba si připomenout, že ptáci patří ke zranitelným organismům v naší přírodě, ohroženým právě rozpínavostí a často nevšímavostí člověka. Téměř celý duben patří celokrajské osvětové kampani LÍSKY, z. s., s názvem Ptáci - žijí tady s námi.

Součástí akce byla jednak vycházka podél Bečvy a pozorování ptáků a následně vzdělávací program v Muzeu, kterým budoucí paní učitelky provedl lektor Mgr. Jan Husák. Kromě toho, že je seznámil s vybranými zástupci ptactva z lidských sídlišť, polí a luk, ale i lesa, upozornil je na mýty a chyby, které se o ptácích šíří světem s tím, že je žádoucí, aby právě paní učitelky v mateřských školách věděly, jak s dětmi o této skupině ohrožených zástupců přírody mluvit. Pokusil se je také inspirovat akcemi, hrami a soutěžemi v oboru. Jednu ze soutěží vyhlásila také SŠ Kostka a jmenuje se „Ptáčku, jak zpíváš?“, do té se studentky již aktivně zapojily.

Po teoretickém úvodu se studentky vydaly do zámecké věže, kde je instalována stálá expozice Příroda hrou, která zahrnuje i velké množství vycpaných ptáků naaranžovaných v přirozeném prostředí a situacích. Z vyhlídkové věže potom studentky pozorovaly poštolky, hrdličky, holuby a drobné zpěvné ptáky radující se v parku hlasitým zpěvem z jarního ovzduší.

Účastníci akce se shodli, že je nutné: chránit svět ptačí, co nám dech stačí, protože svět bez ptáků by byl hodně neveselý.

 

Fotografie zde

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA