ÚvodKostka školaAktualityKostka školaŠumný Vsetín

Přednáška v Knihovně v Luhu M2.A 5.4.2019

Šumný Vsetín

17.10.2017

Studenti třídy G2.A fotografovali „Šumný Vsetín“ do 12. ročníku fotosoutěže, kterou pravidelně vyhlašuje Diakonie Vsetín. Tématem letošního ročníku je Pomoc ve městě a Sídliště ve městě.

Naši studenti to pojali velkoryse, ti, kteří nejen studují, ale i žijí na Vsetíně, provedli své kamarády z okolních obcí i ze Slovenska svým městem, opravdu šumným Vsetínem. Počasí jim k tomu přálo a tak si užili hezké chvíle například při fotografování na sídlišti Ohrada.

Z postřehů mladých fotografů je vidět, že je téma zaujalo, pozastavili se třeba nad architekturou domů v sídlišti, kde stojí klasické paneláky, dnes často už opravené a renovované, s barevnými fasádami, a na druhé straně silnice i starší cihlové domy, které naznačují, že pamatují víc než ty panelové. U některých domů byl skvělý pořádek a čisto, jinde to tak slavné nebylo, i toho si fotograf všímá. Studenty zaujalo třeba i pěkné upravené dětské hřiště nebo množství krásně zbarvených listnatých stromů, které k lidskému sídlišti patří jako estetický i funkční prvek. O všem co viděli, přemýšleli a diskutovali.

Budeme se těšit, že některé z prací našich mladých fotografů uvidíme na výstavě, která se uskuteční od 3. listopadu 2017 ve vestibulu kina Vatra. A doufáme, že někteří z nich budou i oceněni za svou snahu. V každém případě si to místní i přespolní společně užili, místní se stali průvodci a jejich spolužáci ze Slovenska si zas prohlédli docela hezký kousek svého studentského města Vsetína. Diakonii Vsetín děkujeme za skvělou inspiraci!

Vyhodnocení a vernisáž v kině Vatra proběhne v pátek 3. 11. 2017 od 15.30 hodin, přijďte se podívat a podpořit zástupce naší školy. A držte nám palce!

Fotografie do soutěže dodali: Miška Šuriová, Teo Crkoň, Alžběta Cahlová, Viktorie Divínová, Anna Malová, Alexej Žiačik, Matěj Chovanec a Tom Holešovský, perfektně ale spolupracovala celá třída.

Jaroslava Ševčíková

Šumný Vsetín