FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaSvětový den životního prostředí-5.června 2018
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Lyžák 1. týden G4.A+M2.A+P2.A
Okrskové kolo hokejbalu 10. 4. 2008
Lyžak Kohútka
Nultý ročník - 3. setkání
Helloween
Nultý ročník - 4. setkání
Stolní tenis-kraj-Hluk-7.11.2006
Španělsko - Jaro

Světový den životního prostředí-5.června 2018   

06.06.2018

Každoročně, už skoro padesát let, si 5. června připomínáme Světový den životního prostředí. Valné shromáždění OSN v roce 1972 tento den veřejně vyhlásilo a vyzvalo všechny lidi, aby se zamýšleli nad svým konáním a vztahem k přírodě. Z pohledu ochrany a obnovy životního prostředí je v celém světě oslava Světového dne životního prostředí považována za jednu z nejdůležitějších událostí v roce. Smyslem akce je rozšířit obecné povědomí o ekologických a environmentálních otázkách a upřít pozornost světové veřejnosti na zásadní výzvy současnosti.

Letošní prohlášení generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese k tomuto dni zní: „Zdravá planeta je důležitá pro prosperující a mírovou budoucnost. Všichni se musíme přičinit o budoucnost našeho jediného domova (Země). Někdy je pro lidi těžké zjistit, co je třeba udělat anebo čím začít, proto mám k Světovému dni životního prostředí roku 2018 jen jeden jasný a srozumitelný požadavek: Neznečišťujme dále svět plasty!“

Studenti podnikatelských oborů Střední školy Kostka se vydali v rámci výuky Základů přírodních věd do terénu, aby si významný den připomněli a prozkoumali způsoby, kterými člověk ovlivňuje krajinu. Příjemným zjištěním bylo, že to není vždy jen negativní ovlivnění, na druhou stranu, negativních a přírodu poškozujících zásahů bylo vidět na jejich cestě dost. Otázka ochrany přírody a péče o krajinu je často otázkou diskuse, upravujeme si prostředí, abychom v něm mohli pohodlněji žít, tím omezujeme okolní organismy, ale my jsme také „jen organismus“, který prostě našel cestu, jak ovládat a ovlivňovat a podmaňovat si okolí. Někdy jsou naše zásahy šetrnější, jindy méně, ale co je vždy negativní, je znečišťování světa kolem nás odpadky. A plasty, jak se ukazuje v poslední době, jsou našim největším problémem. Tak s tím něco udělejme! Minimálně můžeme třídit, můžeme jich také méně nakupovat, můžeme o věci mluvit a hledat a navrhovat řešení. Jednou to určitě vyjde! Studenti naší školy se na tyto výzvy zodpovědně připravují.

 

Jaroslava Ševčíková,

Světový den životního prostředí-5.června 2018
Světový den životního prostředí-5.června 2018
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA