ÚvodKostka školaStudijní programyKostka školaTělesná výchova a sport

2022-01-02 Lyžák - 1. týden
Vánoce v MŠ s M1.A 13.12.2018
Florbal dívky
Anglie - Londýn
Poslední zvonění
Stužkovací ples - MIX
Maturitní ples
Předvánoční tvoření M2.A v MŠ 6.12.2018

Tělesná výchova a sport

Cílem tohoto odborného zaměření oboru Pedagogické lyceum je poskytnout žákům prohloubené vzdělání a vhled do problematiky tělesné výchovy a sportu.

Žáci jsou vedeni k tomu, aby se orientovali v oblastech týkajících se tělesné výchovy a sportu (teorie tělesné výchovy, druhy sportu, sportovní trénink, řízení systému tělesné výchovy a sportu), rozvíjeli svoji sportovní výkonnost, byli připraveni k terciárnímu vzdělávání v příslušných oborech a vytvořili si reálnou představu o uplatnění v této oblasti.

Zaměření je určeno žákům, kteří buď aktivně pěstují výkonnostní sport, nebo mají vztah k tělesné výchově a pohybovým činnostem a mají zájem a předpoklady pro toto studium.

Vzdělávání směřuje k tomu, aby žáci:

- vnímali pohybové činnosti nejen jako zdroje zdravotních účinků, ale i jiných prožitků, a dokázali přenášet pozitivní postoj k pohybu (s působením na rozvíjení emocí a sociálních vztahů) na ostatní;

- usilovali o vlastní pohybové zdokonalování a zvyšování výkonnosti; hlouběji poznali základní modely sportovního tréninku, jeho nároky a prostředí;

- se naučili hodnotit konkrétní jevy související se zdravím, posuzovat kvalitu podstatných částí pohybu;

- orientovali se v aplikované tělesné výchově;

- chápali psychiku lidí působících ve sportu, sociální aspekty i výchovnou roli sportu v životě;

- aktivně naplňovali olympijské myšlenky;

- poznali systém tělesné výchovy a sportu včetně potřeb managementu a marketingu.

Profil absolventa

Pedagogické lyceum je čtyřletý maturitní obor určený uchazečům se zájmem o humanitní obory, pedagogiku, psychologii, esteticko-výchovné disciplíny (výtvarnou a hudební výchovu), tělesnou výchovu a cizí jazyk, kteří chtějí po ukončení studia dále pokračovat ve vysokoškolském studiu zejména na humanitně orientovaných fakultách.

Učební plán

Od 1. 9. 2022 je výuka oboru realizována podle nového ŠVP. Ve školním roce 2022/23 se podle něj učí třída L1.A.

Nový učební plán ke stažení v PDF vč. doprovodných vysvětlivek.

Dle dobíhajícího učebního plánu je výuka realizována od školního roku 2018/19 počínaje 1. ročníkem.

Ve školním roce 2022/23 se podle něj učí ve třídách L2.A, L2.B, L3.A, L3.B a L4.A.

Dobíhající učební plán v PDF vč. doprovodných vysvětlivek a přehledu rozpracování RVP.

• Podání závazné přihlášky ke studiu do 20. února 2024
  • Úspěšné vykonání (státní) přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky
  • Doporučený studijní průměr ze ZŠ (všechny předměty) -  1,8