ÚvodKostka školaAktualityKostka školaTestování IQ na Kostka škole v pondělí 6. 11. 2023.

Výtvarné práce G3.A - Stroj času
Stáž Itálie
2019-09-10 Itálie
2019-10-08 Pavlovské vrchy
2019-12-12 Přednáška o argumentaci v debatních soutěžích
2021-12-01 Krabice od bot
Předvánoční tvoření M2.A v MŠ 6.12.2018

Testování IQ na Kostka škole v pondělí 6. 11. 2023.

27.09.2023 13:30:00

Milí studenti, máte další možnost nechat si otestovat při oficiálním testování výši svého IQ.

Testování se uskuteční v pondělí 6. 11. 2023, sraz zájemců proběhne před ředitelnou školy v 13.25 hod.!

Zúčastnit testování se mohou jak studenti naší školy, tak jejich rodinní příslušníci či studenti jiných škol a zájemci z řad veřejnosti.

Zájemci mají možnost hlásit se buď přímo u pana ředitele PaedDr. Karla Kostky, MBA, Ph.D., který je testujícím mensy jmenovaným pro oblast zlínského kraje, nebo elektronicky na stránkách Mensy - www.mensa.cz.

Pro zájemce o vysokoškolské studium připomínáme, že řada vysokých škol a univerzit při dosažení určité výše IQ odpouští danému zájemci v rámci přijímacího řízení přijímací zkoušku.

Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím mezinárodně uznávaného standardizovaného testu schváleného mezinárodním dozorčím psychologem společnosti. Test trvá 40 minut a lze jej opakovat maximálně třikrát za život s minimálně roční přestávkou mezi jednotlivými pokusy. Každý, kdo se zúčastní mensovního testu, obdrží od vedení Mensy certifikát o absolvování s udaným IQ. Tento certifikát má mezinárodní platnost.

Mensa byla založena roku 1946 v Oxfordu.

Je celosvětovým nevýdělečným apolitickým sdružením nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání. Základ organizace tvoří nadnárodní Mensa International. Pod jejím dozorem pak vznikají a působí jednotlivé národní pobočky.

Jednou z nich je i Mensa České republiky, která vznikla po rozpadu federace z Mensy Československo.

Střední škola Kostka ve Vsetíně je testovacím místem Mensy určeným pro střední Moravu, testování se ovšem mohou bez omezení zúčastnit i zájemci z celé republiky či ze zahraničí.

Výsledek testu je přísně chráněn proti zneužití, dozvídá se o něm pouze testující, testovaný a hlavní psycholog Mensy.

Jaké je hlavní poslání Mensy?
Ve stanovách je zakotveno, že cílem Mensy je využití inteligence ve prospěch lidstva. Jedná se zejména o podporu výzkumu vlastností, znaků i využití inteligence jako takové. Například v USA působí nadace MERF (Mensa Education and Research Foundation), která má status poradního hlasu v UNESCO atd. Více na stránkách mensy: www.mensa.cz

Přihláška k testování zde