FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaVsetínské dny pro fair trade na Kostce
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Akademie II. - profi (více Rserver)
Florbal - dívky
Fotro z exkurze G1.A na zámek Vsetín
Maturity_09 - den 1
1. nultý ročník
2. nultý ročník
Horský triatlon - HC
Volejbal - okrskové kolo dívky 25.10. 2018

Vsetínské dny pro fair trade na Kostce   

08.05.2018

Každoročně jsou v květnu pořádány Vsetínské dny pro fair trade a letos se aktivně zapojíme i my. Přijdete se k nám!

Fair trade je hnutí, které dává možnost pracujícím lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky uživit se vlastní prací za důstojných podmínek.

A proč se touto oblastí zabýváme my? Protože právě pro nás, relativně bohaté Evropany tito lidé pěstují plodiny jako je káva, čaj, kakao, banány, bavlna… pokud se tyto plodiny pěstují, vykupují a prodávají ve smyslu fair trade (spravedlivého obchodu) poznáme je podle  certifikační známky FAIRTRADE® přímo na obalu produktu.

Pro pěstitele znamená zapojení jejich družstva do systému Fairtrade International především dvě výhody, které znamenají zásadní přínos do jejich životů. Mohou se opřít o garantovanou minimální výkupní cenu a využívat sociální příplatek. Garantovaná minimální cena jim pomáhá v lepším plánování, nemusí se zadlužovat, uživí se vlastní prací. Druhou velkou výhodou je čerpání sociálního příplatku, o jehož využívání demokraticky rozhodují členové družstva a sami se rozhodují, zda ho využijí pro rozvoj obchodu, sociální nebo vzdělávací projekty. Oni na oplátku garantují, že:

-         - na jejich plantážích či políčkách nepracují děti

-          -při své práci chrání okolní přírodu, odmítají GMO atd…

-         - a pak za svou práci dostanou cenu, za kterou se důstojně uživí.

 Mnohé země, města, školy i podniky a jednotlivci v Evropě i světe, hnutí fair trade podporují. Město Vsetín je od r. 2011 druhým českým nositelem titulu Fairtradové město.

Každoročně jsou pořádány Vsetínské dny pro fair trade a letos se aktivně zapojíme i my. Přijdete se k nám!

-          Neděle 12. 5. 2018 od 10.00 hod. –  Férová snídaně na náměstí Svobody (celosvětový happening, kdy zapojení lidé na celém světě snídají fairtradové a domácí produkty společně, na veřejných místech.

-          Úterý 15. 5. 2018 od 19.00 hod. v klubu Tři opice – beseda na téma fair trade –  naši studenti + J. Ševčíková

-          Celý květen ve výuce ZPV budeme příležitostně diskutovat o fair trade… a šířit myšlenky spravedlivého obchodu dál.

Ale navštívit můžete i další „podniky“ a akce z nabídky v příloze na plakátě.

 

Vsetínské dny pro fair trade na Kostce
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA