ÚvodKostka školaAktualityKostka školaZahraniční stáže v plném proudu

Vánoční volejbalový turnaj
Voda - Vltava
Zatmění Slunce na hvězdárně
Fotbal na umělém hřišti
Španělsko - podzim
Analýza vody v Bečvě s G4
Stáž - Chorvatsko
Třídní tabla 2008_09

Zahraniční stáže v plném proudu

30.05.2017

Květen a červen patří mezi období, ve kterém se už více než dvacet let naši studenti prostřednictvím zahraničních odborných stáží seznamují s životem a prací v zemích, které mohou být pro jejich další život a studium inspirativní.

Není tomu jinak ani letos, v roce 2017. Někteří studenti již mají své stáže za sebou, jiní je právě teď absolvují. Díky finančním příspěvkům ze strany EU jsou stáže finančně dostupné a je dobré, že o ně studenti projevují trvalý zájem.

Před několika dny se vrátily do školy dvě skupiny, které absolvovaly stáže ve Španělsku v oblasti Katalánska, především Barcelony, jedna skupina cestovala letadlem, druhá využila k cestě pozemní komunikace. Obě skupiny v průběhu stáže spolupracovaly a mimo běžné pracovní povinnosti, jakými byly služby v hotelové recepci, tvorba průvodcovské knihy, průvodcování skupiny v neznámé destinaci, rétorická vystoupení či vedení animačních programů, poznaly taková místa, jakými jsou například muzea Salvadora Dalího či Pabla Picassa, stadion FC Barcelona, olympijský komplex Montjuic, Figueres nebo Port Aventura.

V současné době absolvuje další skupina studentů stáž v oblasti Ligurské riviéry, zúčastnila se závěrečného dne filmového festivalu v Cannes, čeká ji ještě nácvik průvodcování v Pietra Ligure, Finale Ligure a v Monte Carlu s přesahem do celého Monaka.

Pomalu se blíží konec školního roku, nicméně i v tom dalším už máme pro studenty připraveny obdobné stáže.

Máte-li chuť - neváhejte! Už nyní se můžete hlásit na podzimní stáže, které proběhnou v měsících září a říjnu.

Zahraniční stáže v plném proudu