FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaAktuální informace ředitele školy - z 22.3.2020
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Třídní tabla 2011/2012
Okresní kolo ve florbalu dívek
Exkurze gymplu v Olomouci
Florbal Zlín 21.1. 2016 - kraj
Poslední zvonění a pasování
Stáž Itálie
Takové pozdně letní odpoledne září 2019

Aktuální informace ředitele školy - z 22.3.2020   

22.03.2020

Dobrý den, milí uchazeči o studium a milí studenti.

Dovolte, abych Vás pozdravil a sdělil Vám několik informací.

V současné době jsou v areálu Kostka školy uzavřeny základní umělecká, střední a vysoká škola, v chodu zůstává pouze mateřská škola (v nejbližší době budeme jednat o tom, zda i ji uzavřeme, přičemž bychom ji v případě potřeby otevřeli pouze pro děti lékařů a zdravotníků). Nadále zůstává v činnosti děkanát vysoké školy, který bude od pondělí 23. 3. 2020 přístupný jen po zazvonění a bude otevřen od 8.00 hod. do 15.00 hod.

Přijímací řízení pro uchazeče o studium střední školy: je obtížné předjímat další vývoj, aktuální, upřesňující podmínky a data přijímacího řízení budou známa v souvislosti s opatřeními vlády ČR. Jakmile je budeme znát, dostanete od nás přesné instrukce. Nyní platí stav, kdy je uzavřen příjem přihlášek uchazečů o studium z České republiky, uchazeči o studium ze Slovenska mohou přihlášky ještě posílat. Protože i na Slovensku jsou školy uzavřeny a přístup do nich je omezen či znemožněn, je možné stáhnout si závaznou přihlášku na internetu, vyplnit ji, naskenovat a zaslat nám ji včetně kopie vysvědčení z konce osmého ročníku ZŠ a výpisu klasifikace z pololetí devátého ročníku i bez potvrzení základní školy (pro zájemce o gymnázium platí totéž z konce šestého ročníku a pololetí sedmého ročníku ZŠ). Potvrzení ZŠ si vyžádáme v případě potřeby dodatečně. Jestli vůbec, a jak proběhnou přijímací zkoušky, to je nyní předmětem jednání ministerstva školství a některých asociací, kterých se jako škola účastníme také. Nic závazného dosud přijato nebylo, jakmile se tak stane, ihned informace zveřejníme. Uchazeče o studium ze Slovenska žádáme, aby s odesláním přihlášek neotáleli a zaslali nám je co nejdříve, ať je možné databázi uchazečů o studium uzavřít co nejdříve. Při jakýchkoli nejasnostech se můžete kdykoliv obrátit na vedení školy prostřednictvím e-mailu či telefonicky na číslech +420 739 572 986, +420 736 470 609, nebo +420 603 259 095, kde Vám rádi dotazy zodpovíme.

Studentům: Z našich stávajících studentů asi další vývoj zajímá nejvíce maturanty ze čtvrtých ročníků a šesťáky z gymnázia. I tady zatím nelze odpovědět jednoznačně, jakým způsobem a jakou formou proběhnou letošní maturitní zkoušky. Diskuze se s vedením školství aktivně účastní i naše škola, návrhů je celá řada, ale vše souvisí s rozvojem či utlumením nákazy koronavirem, proto teď nemá smysl jednotlivé alternativy zmiňovat. V diskuzi se řeší i způsob, jakým bude organizováno přijímací řízení na vysoké školy, které musí navazovat v logickém rámci. V každém případě platí, aby studenti (a to nejenom maturanti, ale i studenti všech ročníků a oborů) zodpovědně a důsledně plnili zadané úkoly, které jim učitelé prostřednictvím e-learningu zadávají, a nestagnovali. Současný stav připomíná velkou gigantickou přestávku, ale tak jej prosím nevnímejte a samostudiem se posouvejte v znalostech dopředu. Jak napsal Komenský, učeným se člověk může stát i mimo školu. V případě jakýchkoliv potíží, nejasností a problémů je samozřejmě možné se na jednotlivé učitele obracet.

Milí přátelé, zažíváme období, které nemá v poválečné době srovnání. Jistě ho překonáme a zvládneme, a naše školní budovy se znovu zaplní studenty, učiteli a pracovníky. Upřímně se na tu chvíli těším. Chce to teď po nás především zodpovědnost a pozitivní mysl. Nedovolte, aby virus stál v cestě Vašemu vzdělání.

Držím palce, aby se život zase vrátil do normálu, a všem Vám přeji zejména zdraví.

Karel Kostka, ředitel školy

 

 

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA