ÚvodKostka školaAktualityKostka školaBiologická olympiáda kategorie C a D

Fotbal memoriál K. Bělíkové 1.11. 2018

Biologická olympiáda kategorie C a D

19.04.2019

Naše škola se aktivně zapojila do biologické olympiády kategorií C a D, které jsou určeny žákům 8.-9. ročníků základních škol a příslušných ročníků gymnázií.

Tématem letošního ročníku bylo: Příjem a výdej látek, aneb něco dovnitř, něco ven. V rámci školního kola absolvovali žáci G1.A náročný teoretický text, laboratorní úkol, ve kterém museli vyrobit model a popsat funkci plic a následně „poznávačku“ organismů, která se u nás ukázala jedinou slabinou. Žáci také vypracovali dlouhodobý vstupní úkol, který se opravdu všem podařil.

Ve školním kole mezi nejlepší patřili: Václav Kalčák, Jitka Borsíková, Simona Šarmanová, Anna Blašková.

Do okresního kola jel reprezentovat školu Václav Kalčák. A reprezentoval velmi dobře, jeho výkon v testu byl devátý ze třiatřiceti, a v celkovém pořadí se umístil v první polovině "startovního pole".

Biologická olympiáda kategorie C a D