ÚvodKostka školaAktualityKostka školaČtenářská neděle

Fotro z exkurze G1.A na zámek Vsetín

Čtenářská neděle

29.03.2019

V neděli 24. 3. 2019 uspořádala Střední škola Kostka ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko a pod záštitou Obce spisovatelů slavnostní ukončení projektu Kniha je kamarád s názvem Čtenářská neděle.

Ze vsetínského zámku po celou akci vysílalo živě Kostka rádio, které informovalo posluchače o průběhu akce.

Rodiče s dětmi si mohli projít Stezku čtenáře detektivek, která byla rozmístěna v prostorách zámku, stejně tak Stezku mladého čtenáře i muzejní stezku. Cílem těchto aktivity bylo, aby se lidé pobavili, užili si výstavy a stálé expozice muzea včetně úchvatné vyhlídky z věže, dali si fairtradovou kávu v kavárně a připomněli si, že kniha je dobrý přítel pro chvíle odpočinku i samoty, i cesta jak v klidu domova prožít velké dobrodružství ... a prostě aby prožili hezké odpoledne.

Zároveň byly předány ceny v rámci projektu, kdy si mladí čtenáři vzájemně doporučovali knihy. Za školu ceny předal pan zástupce Karel Sívek.

Příjemným bonusem byl knižní bazárek, kam každý mohl přinést knihu či knihy, buď si je vyměnit za jiné, nebo je darovat. Výtěžek byl určen Rodinnému a mateřskému centru Sluníčko ze Vsetína, kterému jsme předali 1900,-Kč.

Děkujeme všem, kteří knihy darovali i těm, kteří si je koupili.

Děkujeme také všem dobrovolným organizátorům, studentům SŠ Kostka, a to zejména ze tříd L1.A, L3.A, M2.A, M3.A, G1.A a G5.A. Bez  Vás by to nešlo!! Díky moc.

Děkujeme Kostka rádiu a všem, kteří realizovali živé vysílání z této akce.

Děkujeme za spolupráci také dobrovolníkům z MAP II Vsetínsko.

O akci se píše i na webu Muzea a v Jalovci.

Foto Mgr. Jan Husák

Čtenářská neděle