ÚvodKostka školaAktualityKostka školaDobrovolnictví a praxe pro LYCEUM

Třídní tabla 2009/2010
Švýcarsko 2015
Lyžák L2.A+P2.A+P2.B 6.-11. 1. 2019
Září 2019 na DM momentky
Olympijský park - Letná
Praha P4.C
Budapešť 2017
Španělsko

20.01.2023

Ve čtvrtek 19. ledna 2023 se konala v aule naší školy beseda na téma dobrovolnictví, a jak se stát dobrovolníkem, popř. jak si to vyzkoušet v době souvislé jarní praxe studentů 3. ročníku Pedagogického lycea, která začíná 29. května a končí 16. června 2023.

Tito studenti prožívají každoročně čtyři týdny praxe, jeden týden realizují v průběhu výuky v naší Mateřské škole Kostka a pak souvisle tři týdny v době jara. Praxi absolvují přesto, že jejich obor je zaměřen převážně na vysokoškolské studium v pedagogických a sociálních oborech, popř. směřují k vysokoškolskému studiu psychologie.

Praxe je pro ně ale k nezaplacení. Mají povinnou praxi ve školských zařízeních, ale alespoň jeden týden jsme vyčlenili právě pro praxi v zařízeních sociální péče, aby poznali, jaké jsou zde možnosti práce pedagogů, aktivizátorů, edukátorů, vychovatelů, pedagogů volného času atd. (profese mají v zařízeních sociálních služeb různá označení). Významná část našich absolventů se vydává tímto směrem ve vysokoškolském studiu, do pomáhajících profesí.

Pracovnice Diakonie Vsetín představily studentům dobrovolnické centrum CéDO (odkaz), které připravuje dobrovolníky nejen pro zařízení Diakonie Vsetín, ale i pro mnohá další.

Studenti byli zároveň poučeni o bezpečnosti a ochraně zdraví pří práci, jak vyplývá ze Zákoníku práce. Nakonec: dbát na bezpečnost práce a ochranu zdraví při práci, je jedna z odborných kompetencí, ke kterým směřuje jejich čtyřletá výuky v rámci oboru.

Téma dobrovolnictví je součástí výuky v tomto oboru a studenti uvítali, že získali informace přímo z praxe.

Vsetín, Kostka škola, 19.1.2023

beseda1