FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaExkurze do ČNB 2019
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Florbal okrsek chlapci - 30.11.2017
Florbal Challenge
Pětiboj
Florbal cup - Brno 6.4.2018
Francie - projekt Comenius
Den s nemocnicí
Život ve škole
Přespolní běh krajské kolo 4.10.2018

Exkurze do ČNB 2019   

26.11.2019

Exkurze do ČNB

​Studenti 3. ročníků oboru ekonomika a podnikání se zaměřením právo, řízení firem a bankovnictví se vydali na exkurzi do ČNB.

Dne 14. listopadu 2019 se naše skupinka studentů vydala v 6:50 ráno do Prahy do České národní banky. Zde pro nás měli pořadatelé naplánovanou informacemi nabytou exkurzi. Při vstupu do budovy museli všichni projít kontrolou, zda-li u sebe nikdo nemá nic kovového či ostrého. Po chvíli čekání jsme se přesunuli do předsálí bývalého bankovního trezoru, kde jsme odložili do šatny všechny své věci, především mobilní telefony. Poté jsme usedli do malého kinosálu, ve kterém jsme zhlédli dvě videa pojednávající o vzniku a vývoji České národní banky, o změnách jejího názvu a především o tom, co je jejím cílem. Například si můžeme uvést udržení stabilní inflace nebo kontrolu pravosti bankovek a mincí.  Následně jsme se přesunuli k trezoru, kde nám bylo řečeno, že jeho bezpečnostní dveře váží 8 tun. Uprostřed samotného trezoru stála obrovská mince ze zlata. Její hodnota je 100 milionů korun, váží okolo 130 kg a byla vytvořena 31.1.2019 k oslavení 100. výročí československé měny. Dále jsme zde viděli bezpečnostní schránky, vitríny s názornými ukázkami vývoje naší měny - jak mincí, tak bankovek, staré psací stroje a pokladny. Mohli jsme si prohlédnout, jaké bezpečnostní prvky naše peníze mají. Jedním z největších zážitků byla možnost potěžkat si zlatou cihličku. Jediným negativem byl zákaz focení, ale ve všech ostatních ohledech se nám exkurze líbila a hned bychom jeli znovu.

Michaela Šimková a Tereza Chmelařová, P3.B

 

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA