ODVOLÁNÍ PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

ÚvodKostka školaAktualityKostka školaExkurze do galerie Albertina ve Vídni.

Stáž v Anglii
Lyžák L2.A+P2.A+P2.B 6.-11. 1. 2019
Adaptační kurz G4.A 6.9.2018
Lyžařský kurs Javorka (více Rserver)
Fotbalový turnaj tříd 09
Září 2019 na DM momentky
2020-01-05 Lyžák 1. týden G4.A+L2.A
Seznamovací pobyt 1. ročníků v Itálii

Exkurze do galerie Albertina ve Vídni.

06.04.2022

ALBERTINA se nachází v historickém srdci Vídně a spojuje imperiální vkus s velkým uměním. Tato budova, bývalý okázalý habsburský palác a muzeum umění mezinárodního významu, láká dnes návštěvníky z celého světa.

Muzeum tvoří díky střeše, kterou vytvořil v roce 2003 Hans Hollein, také architektonický skvost a v rámci svého rozmanitého výstavního programu představuje vynikající umělecká díla od 15. století až do současnosti. Speciální výstavy jako Albrecht DürerVan Gogh nebo Raffael dosáhly v minulých letech v ALBERTINĚ návštěvnických rekordů.

A co můžeme v Albertině vidět nyní? Jednu z nejvýznamnějších evropských sbírek mezinárodní klasické moderny v podobě stálé výstavy. Získáme tak  jedinečný přehled o nejzajímavějších kapitolách z přibližně 150- ti letého úseku dějin umění od francouzského impresionismu až po tu nejnovější současnost. Uvidíme výstavu obrazů Edvarda Muncha, a samozřejmě obrazy takových velikánů výtvarného umění, jakými jsou Claude Monet, Edouard Manet, Pablo Ruiz Picasso, Eugène Henri Paul Gauguin, Alfred Sisley, Auguste Renoir, František Kupka a mnoho dalších.

Navíc si projdeme i dvacet kompletně zrestaurovaných palácových místností, vybavených cenným originálním nábytkem, připomínajících se vším leskem kulturu bydlení a reprezentace doby Habsburků v jednom z nejkrásnějších klasicistních paláců Evropy.