FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaExperti do škol 2020
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Budapešť 2017
Praha G6.A 2017
Filharmonie - Zlín
Koncert - Praha
Stužkovací ples P4.B
1. Nultý ročník - ostatní
Den kníráčů 1.12.2017
Maturity

Experti do škol 2020   

07.02.2020

Experti do škol

Přesně tak jsme to prožili! V rámci projektu Experti do škol jsme se studenty posledních ročníků přivítali 4. února v malé aule naší školy paní Dr. Ing. Evu Kolcunovou, vyučující ekonomických předmětu na VŠB – TUO.

Studenti měli možnost seznámit se s poměrně novým ekonomickým směrem nazývaným behaviorální ekonomie. Jde o protiváhu dosud uznávaných směrů klasické a neoklasické ekonomie. Zabývá se dopady sociálních a emocionálních faktorů na ekonomické rozhodování jednotlivců a organizací. Měli jsme příležitost předcházející větu pochopit mnohem lépe: paní doktorka Kolcunová vysvětlovala, jak naše rozhodování není jen přísně ekonomické a úsporné. V rozhodování a řízení našich záležitostí to není jen vidina zisku či úspor, ale nesporný vliv mají také naše emoce: soucit, láska, ale také závist či snaha se vyrovnat. Měli jsme možnost si uvědomit, že ekonomie není vůbec nudná věda.

Přednáška byla určitě velmi přínosná; již s ohledem na to, že jsme mohli nahlédnout do vývoje současné ekonomické teorie. Za behaviorální ekonomii dostal v roce 2017 Nobelovu cenu za ekonomii Američan Richard Thaler.

Organizátorky

Jana Kostelníková, Leona Fabiánová

Experti do škol 2020
Experti do škol 2020
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA