FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaInformace uchazečům o studium
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Výlet 1.B
Softbal
Soutěž TEA školní kolo
Předzkouškový kurz pro žáky ZŠ
L2.A - Zoo Zlín 27.6.2018
Movember
Španělsko

Informace uchazečům o studium   

12.05.2020

 

Vsetín 12. 5. 2020

 

Milí uchazeči o studium,

zdravím Vás ze Vsetína.

Jistě jste si už povšimli, že Ministerstvo školství ČR vydalo pokyny k přijímacímu řízení. S kolegy ve vedení školy nyní zjišťujeme některé podrobnosti včetně kritérií, za kterých budou moci zahraniční studenti překročit hranice. Připravujeme konkrétní plán pro naši školu. Jakmile budeme mít všechny potřebné údaje k dispozici, zašleme Vám poštou písemně informace k průběhu přijímacího řízení, včetně pozvánky k přijímacím zkouškám. Předpokládám, že tak učiníme v příštím týdnu.

Co Vám mohu sdělit už nyní, jsou konkrétní termíny jednotné přijímací zkoušky: Pro uchazeče o studijní obory, kteří vychází z devátého ročníku základních škol, je to pondělí 8. června 2020, pro studenty hlásící se ke studiu šestiletého gymnázia vycházející ze sedmého ročníku základní školy je to úterý 9. června 2020. Termín je pouze jeden, uchazeči konají jednotnou přijímací zkoušku na té škole, kterou měli uvedenou v přihlášce na prvním místě. Tento termín platí jednotně i pro všechny studenty ze zahraničí. Náhradním termínem je úterý 23. 6. 2020. Chci požádat uchazeče, aby tento termín využili pouze v závažných případech.

Pokud nám „Centrum pro zjišťování výsledků ve vzdělávání“ zašle vyhodnocené testy včas, zveřejníme pravděpodobně 15. či 16. 6. 2020 na stránkách školy (i na veřejně přístupném místě ve škole) výsledky uchazečů pod registračním číslem, které od nás obdržíte v dopise. Pro přijaté studenty plánujeme termín podpisu smluv o studiu a předání rozhodnutí o přijetí na čtvrtek 18. 6. 2020, druhým termínem je úterý 23. 6. 2020. K podpisu smlouvy o studiu bude nutná přítomnost zákonného zástupce studenta ve škole.

A ještě poznámka pro uchazeče ze Slovenska - intenzivně jednáme s ministerstvem vnitra jak na Slovensku, tak v České republice, a vše nasvědčuje tomu, že na základě pozvánky k jednotným přijímacím zkouškám bude přechod hranic bezproblémový. Samozřejmě Vám i k této problematice sdělíme včas vše potřebné. U uchazečů z jiných zemí budeme jednat o podmínkách individuálně. Chcete-li si sami průběžně aktualizovat informace týkající se pravidel přechodu hranic, lze je najít na stránkách Ministerstva vnitra ČR (mvcr.cz) a na stránkách Ministerstva vnitra SR (minv.sk nebo zavolat na tel. číslo 0800 222 222)

Tolik alespoň stručně, abych Vás uklidnil, že vše proběhne podle jasných pravidel, a abyste věděli ještě před tím, než Vám bude doručena pozvánka k přijímacím zkouškám s podrobnějšími informacemi, jak vypadá předběžný scénář letošního přijímacího řízení konaného za mimořádných podmínek způsobených pandemií Covid-19.

Srdečně Vás zdravím a těším se na osobní setkání ve škole.

Karel Kostka

 

PaedDr. Karel Kostka, MBA, Ph.D.

ředitel Střední školy Kostka

Pod Pecníkem 1666

755 01 Vsetín

Tel. +420 603 259 095

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA