ÚvodKostka školaAktualityKostka školaInformace uchazečům o studium

Volejbal - okres dívky
Mikulášská laťka
Předávání maturitního vysvědčení v kině 8.6.2018
Poslední zvonění
Výtvarné práce G5.A - Hra s předměty
Přednáška polárníka pana Pavlíčka
Recitační soutěž 1.3.2016
Lyžování - Karolinka

Informace uchazečům o studium

12.05.2020

Vsetín 12. 5. 2020

Milí uchazeči o studium,

zdravím Vás ze Vsetína.

Jistě jste si už povšimli, že Ministerstvo školství ČR vydalo pokyny k přijímacímu řízení. S kolegy ve vedení školy nyní zjišťujeme některé podrobnosti včetně kritérií, za kterých budou moci zahraniční studenti překročit hranice. Připravujeme konkrétní plán pro naši školu. Jakmile budeme mít všechny potřebné údaje k dispozici, zašleme Vám poštou písemně informace k průběhu přijímacího řízení, včetně pozvánky k přijímacím zkouškám. Předpokládám, že tak učiníme v příštím týdnu.

Co Vám mohu sdělit už nyní, jsou konkrétní termíny jednotné přijímací zkoušky: Pro uchazeče o studijní obory, kteří vychází z devátého ročníku základních škol, je to pondělí 8. června 2020, pro studenty hlásící se ke studiu šestiletého gymnázia vycházející ze sedmého ročníku základní školy je to úterý 9. června 2020. Termín je pouze jeden, uchazeči konají jednotnou přijímací zkoušku na té škole, kterou měli uvedenou v přihlášce na prvním místě. Tento termín platí jednotně i pro všechny studenty ze zahraničí. Náhradním termínem je úterý 23. 6. 2020. Chci požádat uchazeče, aby tento termín využili pouze v závažných případech.

Pokud nám „Centrum pro zjišťování výsledků ve vzdělávání“ zašle vyhodnocené testy včas, zveřejníme pravděpodobně 15. či 16. 6. 2020 na stránkách školy (i na veřejně přístupném místě ve škole) výsledky uchazečů pod registračním číslem, které od nás obdržíte v dopise. Pro přijaté studenty plánujeme termín podpisu smluv o studiu a předání rozhodnutí o přijetí na čtvrtek 18. 6. 2020, druhým termínem je úterý 23. 6. 2020. K podpisu smlouvy o studiu bude nutná přítomnost zákonného zástupce studenta ve škole.

A ještě poznámka pro uchazeče ze Slovenska - intenzivně jednáme s ministerstvem vnitra jak na Slovensku, tak v České republice, a vše nasvědčuje tomu, že na základě pozvánky k jednotným přijímacím zkouškám bude přechod hranic bezproblémový. Samozřejmě Vám i k této problematice sdělíme včas vše potřebné. U uchazečů z jiných zemí budeme jednat o podmínkách individuálně. Chcete-li si sami průběžně aktualizovat informace týkající se pravidel přechodu hranic, lze je najít na stránkách Ministerstva vnitra ČR (mvcr.cz) a na stránkách Ministerstva vnitra SR (minv.sk nebo zavolat na tel. číslo 0800 222 222)

Tolik alespoň stručně, abych Vás uklidnil, že vše proběhne podle jasných pravidel, a abyste věděli ještě před tím, než Vám bude doručena pozvánka k přijímacím zkouškám s podrobnějšími informacemi, jak vypadá předběžný scénář letošního přijímacího řízení konaného za mimořádných podmínek způsobených pandemií Covid-19.

Srdečně Vás zdravím a těším se na osobní setkání ve škole.

Karel Kostka

PaedDr. Karel Kostka, MBA, Ph.D.

ředitel Střední školy Kostka

755 01 Vsetín