ÚvodKostka školaAktualityKostka školaJeden den ve vybrané společnosti

Land Art M1.A 19.-20.6.2019
Letní sportovní kurz od 11.6.2018
4. nultý ročník
Malování třídy P2.A
Talentové zkoušky 26.1.2011
Florbal - okrsek chlapci 30.1.2019
Voda - Vltava
Třídní tabla 2010/2011

Jeden den ve vybrané společnosti

20.05.2019

V nekřesťanskou hodinu rychle dobíháte ranní expres směr Praha a někde tam uvnitř sebe přemýšlíte nad tím, kam že jste se to vlastně opět přihlásili. Tentokrát jde o politologickou exkurzi do Senátu České republiky.

Zdánlivě nekonečnou cestu máme za sebou, takže v tuto chvíli je potřeba nezapomenout na dvě důležité věci. Neztrapnit se a především si z celého dnešního dne něco odnést. Nejlépe zarámovanou fotografii našeho pana prezidenta, nicméně pro tentokrát bychom se měli spokojit pouze se zkušenostmi a zajímavými informacemi ze světa politiky.

Řekněte, komu se jen tak během jednoho deštivého květnového úterý poštěstí zažít setkání se senátorem za zlínský obvod Tomášem Goláněm a jeho asistentem Petrem Binarem a ponořit se společně do vášnivé debaty týkající se např. uzavírání sňatků homosexuálů, našeho premiéra či prostého pohledu na úspěchy a intriky v politické sféře? My jsme to štěstí měli. Navíc jsme se ve dveřích do senátní jídelny potkali s kandidátem na prezidenta Pavlem Fisherem, nebo jsme chvíli vtipkovali s místopředsedou senátu Jiřím Růžičkou.

Za zmínku jistě stojí jak bezpečnostní prohlídka obsahu našich kapes (nože do senátu neprojdou), tak samotné budovy senátu a jeho okolí. Exkurzi jsme ukončili v Zeleném salónku Kolovratského paláce, kde zasedala naše prvorepubliková vláda.

Ačkoli jsme byli na cestě zpět do našich domovů poněkud znaveni a někteří z nás i značně hladoví, zážitky z celého dne nás donutily zamyslet se trochu nad tím, jakým směrem se jednoho dne bude ubírat naše kariéra a zda právě senát nestojí za zvážení.

Koláčková Natalia P2.B