FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaJeden den ve vybrané společnosti
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
florbal Jedovnice
Volejbal + Florbal
Průvodcovské zkoušky
Lyžák
Přespolní běh krajské kolo 4.10.2018
Lyžák - G4A, P2.A, P2.B
Anglie - Plymouth
Basketbalový turnaj

Jeden den ve vybrané společnosti   

20.05.2019

V nekřesťanskou hodinu rychle dobíháte ranní expres směr Praha a někde tam uvnitř sebe přemýšlíte nad tím, kam že jste se to vlastně opět přihlásili. Tentokrát jde o politologickou exkurzi do Senátu České republiky.

Zdánlivě nekonečnou cestu máme za sebou, takže v tuto chvíli je potřeba nezapomenout na dvě důležité věci. Neztrapnit se a především si z celého dnešního dne něco odnést. Nejlépe zarámovanou fotografii našeho pana prezidenta, nicméně pro tentokrát bychom se měli spokojit pouze se zkušenostmi a zajímavými informacemi ze světa politiky.

Řekněte, komu se jen tak během jednoho deštivého květnového úterý poštěstí zažít setkání se senátorem za zlínský obvod Tomášem Goláněm a jeho asistentem Petrem Binarem a ponořit se společně do vášnivé debaty týkající se např. uzavírání sňatků homosexuálů, našeho premiéra či prostého pohledu na úspěchy a intriky v politické sféře? My jsme to štěstí měli. Navíc jsme se ve dveřích do senátní jídelny potkali s kandidátem na prezidenta Pavlem Fisherem, nebo jsme chvíli vtipkovali s místopředsedou senátu Jiřím Růžičkou.

Za zmínku jistě stojí jak bezpečnostní prohlídka obsahu našich kapes (nože do senátu neprojdou), tak samotné budovy senátu a jeho okolí. Exkurzi jsme ukončili v Zeleném salónku Kolovratského paláce, kde zasedala naše prvorepubliková vláda.

Ačkoli jsme byli na cestě zpět do našich domovů poněkud znaveni a někteří z nás i značně hladoví, zážitky z celého dne nás donutily zamyslet se trochu nad tím, jakým směrem se jednoho dne bude ubírat naše kariéra a zda právě senát nestojí za zvážení.

Koláčková Natalia P2.B

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA