ÚvodKostka školaAktualityKostka školaJednání zastupitelstva

Volejbal - okrsek dívky
Florbal - dívky
Třídní tabla 2012/2013
Volejbalový turnaj "Vsetínský kantor"
Fialový den 2010

Jednání zastupitelstva

20.02.2020

Naši studenti projevují aktivní zájem o veřejné dění v rámci města Vsetína. Ve středu 19. 2. 2020 jsme společně se zájemci navštívili veřejné zasedání Zastupitelstva Města Vsetín.

Jednalo se o 10. schůzi tohoto roku a studenti mohli sledovat jednak procedurální záležitosti, tedy zahájení jednání a volby komisí (mandátové a návrhové), ale také další rozhodování volených zástupců v závažných věcech, týkajících se všech obyvatel Vsetína.

Na jednání byli přítomni také další zájemci z řad veřejnosti, a to asi v počtu dvaceti.

K nejzajímavějším momentům patřilo vystoupení občanky města, která měla dotaz na problematiku klimatické změny a na to, jak se na ni město chystá, jaká opatření, zda vůbec nějaká, podniká. Starosta Jiří Růžička, ale i místostarosta Pavel Bartoň ujistili přítomné, že město o problému ví a řeší ho. Například u novostaveb řeší podzemní nádrže na dešťovou vodu, která se pak využívá, při tvorbě zpevněných ploch používá zasakovací dlažbu atd. a připravuje celkovou koncepci, studie atd.

Zastupitelstvo řešilo i problém výkupu pozemků pro nové vlakové a autobusové nádraží či dotace a půjčky organizacím na území města, nebo dlužníky města atd… Zaujalo nás také to, že „náměstíčko“ před novou nákupní galerií Smetanova, směrem k „věžáku“ dostane jméno naší slavné občanky Jarmily Šulákové.

Děkujeme našim studentům za aktivitu a za zájem o veřejné dění v našem městě.

J.Š.

Jednání zastupitelstva