ÚvodKostka školaAktualityKostka školaKniha je kamarád

Stáž ve Španělsku 2011
Stáž ve Španělsku 2009
Letní renovace školních budov
Maturity
Lyžák
Lyžování Kyčerka
Nultý ročník - I. setkání

Kniha je kamarád

07.11.2017

Začátkem listopadu 2017 odstartoval další ročník mezinárodního projektu Kniha je kamarád, který je již tradičně pořádán pod záštitou Obce spisovatelů České republiky.

Cílem projektu je doporučit knihu kamarádům takovým způsobem, aby měli chuť si ji přečíst. Doporučení vybrané knihy může být ve formě textu, ilustrace či kombinace obou verzí, může jít o komiks, hádanku či jakoukoliv jinou podobu doporučení, které zaujme další čtenáře tak, že dostanou chuť si doporučenou knihu opravdu přečíst.

Projekt vyhlašuje Muzeum regionu Valašsko a naše škola.

Projekt již po několik let „mobilizuje“ čtenáře v České, Slovenské i Polské republice, aby vyjádřili své názory na přečtené knihy. Organizátoři od nich každoročně obdrží přes tisíc příspěvků - doporučení knih, a ocení z nich vždy více než dvacet.

Počet zaslaných soutěžních prací od jednoho autora není omezen a zapojit se mohou i menší děti, předškoláci, kteří ještě nečtou… ale knihy znají, protože jim je čte paní učitelka ve školce či doma rodič.

Organizátoři se těší na všechny příspěvky a rádi se o ně také podělí, například při výstavě v zámku Vsetín, či při průběžných zprávách v tisku. Je zajímavé sledovat a srovnávat, co čtou mladí lidé v České republice, co na Slovensku i v Polsku, tradiční evergreeny se v minulých letech moc nelišily, v čele stává Harry Potter nebo Malý Poseroutka. Těšíme se, které knihy povedou pomyslný žebříček čtenářské oblíbenosti letos.

Doporučení knih - soutěžní práce, odevzdávejte do 28. února 2018 k rukám J. Ševčíkové.

Vyhodnocení proběhne slavnostně 22. 3. 2018 v zámku Vsetín a dne 23. 3. 2018 a v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, vždy od 16.00 hodin.

Kromě předání cen si také o knihách popovídáme a sami autoři soutěžních prací mohou na místě své oblíbené knižní kousky doporučit všem ostatním přítomným. Oslavíme společně knihu, jak opravdového kamaráda.  Přidejte se k nám!

Jaroslava Ševčíková

za organizátory