ÚvodKostka školaAktualityKostka školaKOSTKA RÁDIO: rozhovor s folkovou kapelou VESELÁ BÍDA

Volby zástupců do krajského parlamentu mládeže
Školní výlet L2.A - Valeč
2020-01-12 Lyžák 2. týden M2.A+P2.A+P2.B
Fialový den 2010
Poděkování úspěšným miss z P2.A
Florbal cup
Výtvarné práce studentů - koláže
voda Vltava

KOSTKA RÁDIO: rozhovor s folkovou kapelou VESELÁ BÍDA

27.02.2021

Hudební skupina „Veselá bída“ vznikla v roce 2000 na popud někdejšího zpěváka Františka Segrada, který ukončil hostování ve skupině Čechomor a inicioval založení nové skupiny s podobným tematickým zaměřením. Za necelé 2 roky vydala skupina první demo CD a osm měsíců ve vlastní režii nové CD Veselá bída. V létě 2005 skupina vydala další CD „Nebozízek“ v nakladatelství INDIES Brno. V roce 2010 vydala CD „Z listu“. Mezi tím kapela upravila a vydala šestnáct vánočních písní a koled. Posledním vydaným CD bylo "Aj tak... v roce 2017.

Od svého počátku se drží svého zaměření – netradiční pojetí tradičních lidových písní.

OBSAZENÍ KAPELY

Karel Proisl – baskytara a zpěv