ÚvodKostka školaAktualityKostka školaKvětina pomáhá nemocným dětem

2019-09-25 Středoškolský atletický pohár
Výtvarné práce M2.A - Běh života
Stáž Španělsko
Soutěž v plavání
2019-11-06 Volejbal chlapci okrsek
Rozhovor s M. Horáčkem
Konverzační soutěž AJ 2017

Květina pomáhá nemocným dětem

06.11.2017

Milí studenti, vážení kolegové,

víte, že pomáhat se dá i tím, že si koupíte květinu?

Ano je to tak, a po roce opět přichází tradiční charitativní akce organizace ŠANCE z Olomouce (kterou založili rodiče a přátelé hematologicky a onkologicky nemocných dětí) – projekt Vánoční hvězda. Zakoupením květiny s lidovým názvem vánoční hvězda (pryšec nádherný, nebo též Poinsettia) pomůžete zpříjemnit prostředí či zkvalitnit léčbu dětí s poruchami krvetvorby a s onkologickými onemocněními, které se léčí na Dětské klinice, ve Fakultní nemocnici v Olomouci.

Vánoce jsou přece dobou, kdy si pomáháme, kdy se obdarováváme, pojďme do toho!

Jedna květina v ceně 100,-Kč udělá radost Vám, ale přispěje významně do sbírky na pomoc nemocným dětem. (Květiny můžete zakoupit i v květinářstvích, a levněji, ale ty nejsou součástí projektu, udělají radost jen vám…)

Jak květiny objednávat?

Jako již tradičně vyšle paní vychovatelka Kateřina Kučerová z DM v nejbližších dnech dvojice s nabídkou této akce. Květinu si můžete objednat tak, že zároveň zaplatíte částku 100,-Kč a to nejpozději do 20. 11. 2017.

Květinu je možné zaplatit a objednat i v jiné dny, a to u vyučující Jaroslavy Ševčíkové, dveře č. 202, budova A, ale neváhejte, opravdu jen do 20. listopadu.

Objednané a zaplacené květiny nám přivezou až do školy některý den koncem listopadu či začátkem prosince, takže je budeme mít na vánočním stole.

Pohled mezi děti na klinice (při léčbě): http://www.sancecz.org/detska-galerie.php

Děti na klinice tráví dlouhý čas, mnohdy i půl roku. Často je doprovázejí rodinní příslušníci, aby je v těžké léčbě podpořili. K vyléčení velmi pomáhá i prostředí. Na fotografiích vidíte pouze děti, které nad nemocí „vyhrávají“, popř. jsou na jejím počátku… ale mnohé jiné leží v izolaci, musí být ochráněny před patogeny z prostředí, i dlouhé týdny napojené na přístroje. A také díky vám, pokud si jednu květinu koupíte, mohou mít u sebe hračky, knihy a věci, které mají rády… udělejme jim o vánocích radost, bude to radostí i pro nás!

Květina pomáhá nemocným dětem