FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaLidi to tak nenechaj!
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Daruj krev s (Karlem) Kostkou
Corny atletika - okresní kolo 2017
Přednáška v Knihovně v Luhu M2.A 5.4.2019
Mikulášské hrátky
Učitelský turnaj v bowlingu
Volejbal + Florbal
Praha - G6.A

Lidi to tak nenechaj!   

15.01.2019

V předvánočním čase jsem se rozhodla, že učení studenty nespasí a že je vhodná doba trochu si hrát. Vždyť už i Komenský říkal: škola hrou. No jo, ale jak na to? Jak zařídit pro sebe vánoční pohodičku a studenty zaměstnat tak, že nebudou vědět, kde jim hlava stojí? A i proto k nám do školy 18. prosince přijely dvě úžasné lektory ze zlínské pobočky organizace Post Bellum, aby zprostředkovaly jeden z mnoha zážitkových workshopů z jejich dílny.

Během chvíle se studenti ocitají v roce 1949. Komunisté utahují oprátku. Společnost je pod tlakem, represe se stupňují. Studenti přijímají identitu reálné, ale pro ně zcela neznámé, postavy skautského vedoucího Jiřího. Najdou v sobě odvahu postavit se režimu?

Jak to dopadlo neprozradím, jelikož bych v budoucnu ráda tento workshop absolvovala se studenty znovu. Ale myslím si, že můj cíl, totiž donutit své žáky přemýšlet, vyšel na 100%. Důkazem je komentář jednoho z nich: ,,Workshop byl velmi silný, k zamyšlení je fakt, že je spousta lidí, kteří pro naši republiku udělali tolik, a my o nich ani nevíme.'

Za sebe mohu doplnit, že mi bylo líto, že jsem se nezapojila také, i když k jednomu velice důležitému poznání jsem přece došla - pokud události neprožijeme, nemůžeme je nikdy plně pochopit! Síla je v prožitku, v neopakovatelném okamžiku. Když jsem s několika kolegy před dvěma lety tuto „hru“ hrála v Broumovském opatství, zápal ze hry nás natolik pohltil, že bychom ty komunisty snad opravdu dokázali vyhnat. Nu, škoda…

Lidi to tak nenechaj!
Lidi to tak nenechaj!
Lidi to tak nenechaj!
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA