PŘIHLÁŠKA NULTÝ ROČNÍK

ÚvodKostka školaAktualityKostka školaMěsíc filmu na školách: doba normalizace

Stužkovací ples - P4.B
Různé
Analýza vody v Bečvě s G4
Darování krve 2017
Exit tour 316
Nultý ročník - II. setkání
Lysá hora
2019-11-26 Memoriál K.Bělíkové

11.11.2022

Studenti G1.A se v rámci výuky dějepisu zapojili do projektu organizace Člověk v tísni, Jeden svět na školách. V rámci Měsíce filmu se žáci na stovkách škol zabývají nejnovějšími dějinami a diskutují o tématech dané doby.

Naši studenti se zaměřili na téma: Vzpomínáme. Jedná se o krátké filmy, většinou ze zpravodajství či úvodníků, které ukazují život v období od konce druhé světové války do Sametové revoluce. Témata filmů jsou: Jak se lidé oblékali, jak žily děti, jaká byla škola, volný čas, život na vsi atd.

Na ukázky je možné se podívat zde. V případě zájmu o plné verze filmů (o připravené výukové lekce), je nutné se na stránkách registrovat.

Měsíc-filmu
Mesic-filmu2-22