ÚvodKostka školaAktualityKostka školaNarcisky před školou

Den jazyků na ZŠ Karolinka 2017
1. Nultý ročník - ostatní
Lyžák M2.A+G4.A+L3.A_TV 13-18. 1. 2019
Volejbal dívky a hoši
Mikulášská laťka
Turnaj ve florbalu - chlapci
Fotbal cup  18.11.2015
Výstup na Lysou horu

Narcisky před školou

19.04.2019

V okolí střední školy Kostka vykvetly žluté narcisy.

Některým připomínají židovskou hvězdu… a skutečně to tak bylo myšleno, tento speciální druh narcisu byl vyšlechtěn do podoby židovské hvězdy. Studenti je vysázeli na podzim, do relativně složitého terénu cestiček, svahů nad potokem a do navážky poblíž obrubníků…symbolicky, aby bylo vidět, jak to mají těžké a složité zde vyrůst a vykvést. Každá cibulka byla uložena do země za jedno konkrétní umučené židovské dítě v době holocaustu. Studenti si sami jejich jména vyhledali na stránkách holocaust.cz.

Budete-li mít čas, zastavte se, pokochejte se krásou květin a vzpomeňte si na děti, které neměly šanci dožít dospělosti. Malé zastavení a vzpomínka – to je to nejmenší, co jim „můžeme dát…“

Narcisky před školou