ÚvodKostka školaAktualityKostka školaNaše revoluce, vzpomínky na listopad 1989

Úvodní stáž studentů - Itálie 2011

Naše revoluce, vzpomínky na listopad 1989

02.10.2019

studenti G2.A se v rámci OBV zapojili do projektu Naše revoluce, který mapuje příběhy lidí, kteří zažili sametovou revoluci a jsou ochotní svůj příběh sdílet s ostatními. Studenti se narodili až dlouho po těchto událostech, pomozme jim pochopit dobu před a poté.

Pokud patříte mezi ty, kdo „sametovku“ zažili, nebo znáte někoho, kdo k tomu má co říct, neváhejte se prosím zapojit (možno i zcela anonymně)!

Moc by nám pomohly dobové fotografie shromáždění, demonstrací, třeba ze Zbrojovky, z náměstí Svobody, články z dobových novin, zprávy z tisku, ale hlavně osobní pocity a prožitky z listopadu 1989 ve Vsetíně (a okolí).

Sled událostí – Vsetín

-20.11.1989 zapálila svíčku u pomníku na náměstí Osvobození paní Jarmila Kudlíková

-21. 11. 1989 (bylo to úterý) se tu sešlo něco přes sto vsetínských občanů (samozřejmě pod dohledem policistů a „tajných“, zapálil svíčky a zazpívali Masarykovu píseň:  Ach, synku a naši Valašskou: My zme Valaši,

-23.11 a 24.11. proběhly na stejném místě další demonstrace a po skončení se v  divadle Kohútek sešli lidé, kteří založili místní Občanské fórum