ÚvodKostka školaAktualityKostka školaNetradiční setkáni absolventů

Den s nemocnicí
Třídní tabla 2010/2011
Movember
Návštěva europoslankyně
Volejbalový turnaj "Vsetínský kantor"
Ingolstadt
Návštěva ze slovenské školy
Maturitní skupinky 2017

23.06.2022

Že se absolventi různých škol po nějaké době scházejí, je celkem běžná věc. Na SŠ Kostka se nám setkávají absolventi nejen různých oborů, ale i různých generací. A tak se nám stane, že absolventka pedagogického oboru, která vystuduje učitelství pro první stupeň ZŠ, přivítá ve své třídě čerstvé absolventy mateřské školy z Kostky. A tak pro ně připraví ve spolupráci se studenty střední školy poznávací setkání. A tam se setkají současní i bývalí studenti a jejich učitelé, ze kterých se v některých případech vyklubou ještě rodiče prvňáčků – návštěvníků. Trochu nepřehledné, že? Ale pro nás je to signál, že se se nám práce daří a máme z toho velkou radost. Více si přečtěte v následujících řádcích.

V závěru školního roku navštívila Střední školu Kostka výprava prvňáčků ze ZŠ Ohrada. Přivedla je k nám paní učitelka Anitka Valchářová, absolventka naší školy, která mezi tím vystudovala školu vysokou se zaměřením na učitelství 1. stupně, a začala vyučovat v první třídě základní školy na Ohradě.
Malí školáci nejprve poznávali tajemství chemie s panem učitelem Radimem Ondrou, který nejprve zkomplikoval život učitelům výtvarné výchovy, když ukázal, že modrá barva se žlutou vytvoří růžovou, a že když chceme změnit červenou barvu na zelenou, stačí zatřepat. Pak si děti vytvořily lávovou lampu, zeleninovou duhovou sodovku, noční UV lampičku a celé bádání završily umělým sněhem a pěnovou sopkou. Na závěrečný dotaz: „Kdo bude chemikem?“ se zvedl les rukou. Tak uvidíme. J

Poté se malí návštěvníci spolu se studenty G1.A ponořili do bádání o hmyzu. Prozkoumali několik zástupců hmyzu s proměnou nedokonalou a sáhli si na pakobylku indickou, která se mnohým z nich ani nevešla do dlaně. Malí školáci byli odvážní a pakobylku pohladili všichni. Pak si povídali o vývinu motýlů, kteří prochází od vajíčka po dospělce proměnou dokonalou. Sami si velmi zručně, za pomoci mladých gymnazistů, papírové motýlky vyrobili. Studentka Jana Trochtová jim pak vyprávěla o akvarijních rybičkách a něco málo ze života akvaristy. Děti naslouchaly velmi pozorně a za odměnu dostaly záložku do knihy ve tvaru rybky. Mezi tím se gymnazistům pochlubily, že už samy čtou.
Bylo to velmi příjemné setkání. Jsme rádi, když se k nám naši úspěšní absolventi vrací a těší nás vzájemná spolupráce našich studentů s učiteli i dětmi ze základních škol.
Těšíme se na další podobná setkání.

ZŠ-Ohrada-20.6.22 (2)
ZŠ-Ohrada-20.6.22 (3)