FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
ODVOLÁNÍ PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaNetradiční setkáni absolventů
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Stužkovací ples P4.B
Praha
Movember
Turnaj ve florbalu žen - okrsek
Vyřazení absolventů
2019-08-29 Focení všech zaměstnanců školy
Volejbal - Turnaj 17.11.
Předávání maturitního vysvědčení v kině 8.6.2018

Netradiční setkáni absolventů   

23.06.2022

 

Že se absolventi různých škol po nějaké době scházejí, je celkem běžná věc. Na SŠ Kostka se nám setkávají absolventi nejen různých oborů, ale i různých generací. A tak se nám stane, že absolventka pedagogického oboru, která vystuduje učitelství pro první stupeň ZŠ, přivítá ve své třídě čerstvé absolventy mateřské školy z Kostky. A tak pro ně připraví ve spolupráci se studenty střední školy poznávací setkání. A tam se setkají současní i bývalí studenti a jejich učitelé, ze kterých se v některých případech vyklubou ještě rodiče prvňáčků – návštěvníků. Trochu nepřehledné, že? Ale pro nás je to signál, že se se nám práce daří a máme z toho velkou radost. Více si přečtěte v následujících řádcích.

V závěru školního roku navštívila Střední školu Kostka výprava prvňáčků ze ZŠ Ohrada. Přivedla je k nám paní učitelka Anitka Valchářová, absolventka naší školy, která mezi tím vystudovala školu vysokou se zaměřením na učitelství 1. stupně, a začala vyučovat v první třídě základní školy na Ohradě.
Malí školáci nejprve poznávali tajemství chemie s panem učitelem Radimem Ondrou, který nejprve zkomplikoval život učitelům výtvarné výchovy, když ukázal, že modrá barva se žlutou vytvoří růžovou, a že když chceme změnit červenou barvu na zelenou, stačí zatřepat. Pak si děti vytvořily lávovou lampu, zeleninovou duhovou sodovku, noční UV lampičku a celé bádání završily umělým sněhem a pěnovou sopkou. Na závěrečný dotaz: „Kdo bude chemikem?“ se zvedl les rukou. Tak uvidíme. J
 
Poté se malí návštěvníci spolu se studenty G1.A ponořili do bádání o hmyzu. Prozkoumali několik zástupců hmyzu s proměnou nedokonalou a sáhli si na pakobylku indickou, která se mnohým z nich ani nevešla do dlaně. Malí školáci byli odvážní a pakobylku pohladili všichni. Pak si povídali o vývinu motýlů, kteří prochází od vajíčka po dospělce proměnou dokonalou. Sami si velmi zručně, za pomoci mladých gymnazistů, papírové motýlky vyrobili. Studentka Jana Trochtová jim pak vyprávěla o akvarijních rybičkách a něco málo ze života akvaristy. Děti naslouchaly velmi pozorně a za odměnu dostaly záložku do knihy ve tvaru rybky. Mezi tím se gymnazistům pochlubily, že už samy čtou.
Bylo to velmi příjemné setkání. Jsme rádi, když se k nám naši úspěšní absolventi vrací a těší nás vzájemná spolupráce našich studentů s učiteli i dětmi ze základních škol.
Těšíme se na další podobná setkání.

Netradiční setkáni absolventů
ZŠ-Ohrada-20.6.22 (2)
Netradiční setkáni absolventů
ZŠ-Ohrada-20.6.22 (3)
Netradiční setkáni absolventů
ZŠ-Ohrada-20.6.22 (5)
Netradiční setkáni absolventů
ZŠ-Ohrada-20.6.22 (6)
Netradiční setkáni absolventů
ZŠ-Ohrada-20.6.22 (7)
Netradiční setkáni absolventů
ZŠ-Ohrada-20.6.22 (9)
Netradiční setkáni absolventů
ZŠ-Ohrada-20.6.22 (11)
Netradiční setkáni absolventů
ZŠ-Ohrada-20.6.22 (16)
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
ODVOLÁNÍ PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ