ÚvodKostka školaAktualityKostka školaOslavili jsme sedmnáctý listopad

Maturitní ples
Pasování maturantů 26.4.2018
Florbal KB Challenge - Vsetín 6.11.2018
Volejbalové turnaje
Třídní tabla 2014_2015
Poslední zvonění a pasování
Dětský den - M1.A 5. 6. 2019

Oslavili jsme sedmnáctý listopad

18.11.2019

Město Vsetín připravilo pietní vzpomínkovou slavnost u příležitosti třiceti let od zahájení tzv. sametové revoluce. Také naši studenti se do programu aktivně zapojili.

Třída G2.A představila výsledky projektu Naše revoluce, v rámci kterého studenti sbírali a zapisovali vzpomínky těch, kdo „sametovou“ prožili, tedy svých rodičů, prarodičů a jejich přátel. Na náměstí Svobody zazněla hesla, která pamětníkům utkvěla v myšlenkách, byly to například výzvy k odchodu starých komunistických politiků:

Jakeše do koše! (Miloš Jakeš – tehdejší generální tajemník ÚV KSČ)

Generálnímu tajemníkovi generální stávku!

Ze staré veteše vyhrabali Jakeše, huš zpátky! Už žádné hrátky!

„Podívej se, Gusto, jak je tady husto!“ (25.11.1989  na Letenské pláni)- Gustáv Husák-tehdejší komunistický prezident

Štěpánovi lopatu-chceme odplatu! (narážka na prosazování dělníků těmi, kdo nikdy fyzicky nepracovali)

Ale také výzvy pro nové politiky, kterým lidé věřili a chtěli je vidět v čele státu:

Havel na hrad!    Dubček na hrad!

A hlavní heslo sametové revoluce … které volali studenti na Národní třídě:

Máme holé ruce!

Po vystoupení našich studentů následoval videomaping, který představil uplynulých poválečných sedmdesát let, období komunismu, roky 1948, 1968 i samotnou sametovou revoluci 1989 a první krůčky ke svobodě při budování nové mladé demokracie.

Všem zapojeným studentům děkujeme za jejich čas i skvělou reprezentaci školy.