ÚvodKostka školaAktualityKostka školaPozvání: Vsetín si připomene oběti holocaustu a my budeme u toho

Předvánoční odpoledne s lyceem
Okrskové kolo hokejbalu 10. 4. 2008
Praktické maturity 09 (více - Rserver)
Třídní tabla 2018-2019
Florbal - okrsek dívky
Španělsko - Jaro
OH_Soči - Hokej
Den s nemocnicí

Pozvání: Vsetín si připomene oběti holocaustu a my budeme u toho

14.01.2019

Dvacátý sedmý leden byl mezinárodně vyhlášen Dnem památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Město Vsetín pravidelně organizuje pietní setkání u této příležitosti, a stejně tomu bude i letos, a to v pátek 25. 1. 2019. Sejdeme se u památníku vypálené židovské synagogy na Vsetíně, v 10.00 hodin a uctíme památku obětí holocaustu.

Naši studenti z G1.A připomenou osudy židovských rodin ze Vsetína, které utrpěly bolest a ztrátu, zažily smrt blízkých, a to jen proto, že se jejich členové narodili do židovské rodiny.

My na ně, ani na jejich bolest, nezapomeneme.

V loňském roce připravili program na této akci studenti letošní G5.A (děkujeme).

Studenti, které téma zaujme, budou mít možnost navštívit v neděli 19. května 2019 národní pietní vzpomínku na oběti holocaustu v ČR, a to Tryznu v památníku Terezín včetně komentované prohlídky.

Informace J. Ševčíková.

Pozvání: Vsetín si připomene oběti holocaustu a my budeme u toho