FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaPřání pana ředitele ke Dni učitelů
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Návštěva ze slovenské školy
Darování krve 6. 2. 2019
Anglie - Plymouth
Sjíždění Bečvy na raftech
Nultý ročník III. setkání
voda Vltava
Itálie 2017
Zelený den 09 (více Rserver)

Přání pana ředitele ke Dni učitelů   

28.03.2020

Milí kolegové, milí přátelé.

Je to asi nejbizarnější „Den učitelů" v novodobých dějinách, protože pedagogy se stali vedle profesionálních učitelů i statisíce otců a maminek, kteří dosud pouze posílali své děti do školy a měli tím, pokud jde o jejich vzdělávání, z velké části vystaráno. Dnes se s nimi musí doma učit a bez teoretických znalostí pedagogiky a didaktiky si poradit jak jen to jde. Na ty všechny se dle mého dnešní svátek vztahuje také.

Jiné roky se mi běžně stává, že si v návalu každodenních starostí na Den učitelů ani nevzpomenu. Ne proto, že obecně nemám příliš v lásce svátky a oslavy, ale prostě proto, že mne těší a naplňuje běžný, mohl bych dokonce říci obyčejný život, a víc než klepání po ramenou, pár chlebíčků či zákusků pro mne znamená pocit, že věci fungují, jak mají, každý má svoji práci a své místo, a může tam svobodně realizovat své představy, touhy a vize. Že naše škola je plná dětí, žáků, studentů, učitelů a dalších pracovníků, dýchá a žije svým specifickým životem, který tak dobře známe a máme rádi. A který nám teď díky uzavření škol chybí. Nevím jak Vy, ale já už se velice těším, až se vše navrátí k normálu.

Možná někteří nevíte, ale oslava práce učitelů jinde ve světě připadá na 5. října (UNESCO zavedlo Mezinárodní den učitelů teprve roku 1994). U nás, obdivovatelů Komenského, slavíme Den učitelů 28. března, právě v den výročí narození Jana Amose Komenského. A protože právě tento den nastal, chci Vám všem poděkovat za celoroční úsilí a snahu naučit naše děti, žáky a studenty všemu, co považujete pro jejich rozvoj a život za podstatné a důležité. Za to, že je máte rádi a dáváte jim každý den kus sebe, a dovolíte nejlepším z nich, aby Vás přerostli. A tak to má být, vždyť pedagogika není nic většího, než prosté předávání znalostí a vědomostí z jedné generace na druhou. Žádná velká věda, kterou z tohoto procesu občas děláme. Jsem v té souvislosti hluboce přesvědčen, že povolání pedagoga je nejkrásnějším povoláním na světě, a to pro každého, kdo tuto práci dělá srdcem a rád.

Mnohým se může zdát, že oproti jiným povoláním za námi nic hmatatelného není. To je velký omyl. Styl, jakým se svými svěřenci mluvíme a jednáme, náš způsob uvažovaní, naše prožitky a zážitky, které sdělujeme, úhel vidění věcí a událostí, veškerá láska, kterou dostáváme a rozdáváme, získané a předané zkušenosti, to vše zůstane. A přesáhne nás. Proto Vám všem, učitelům a pracovníkům v mateřské škole, v základní umělecké škole, střední škole a vysoké škole, chci ještě jednou poděkovat za celoroční práci i za úsilí, které jste vynaložili, a s kterým se snažíte i v dnešní komplikované době prostřednictvím digitálních technologií své svěřence něčemu naučit.

Držím palce, ať se Vám co nejlépe daří, ať se znovu můžeme potkávat ve škole,  a všem přeji optimismus a pevné zdraví.

Vsetín, 28. březen 2020

Karel Kostka

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA