FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaPřání pana ředitele maturantům
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Mikulášské hrátky
Praha - P4.A
Průvodcovské zkoušky
Memoriál Katky Bělíkové
Školní výlet L1.A - 09 (více Rserver)
Fotro z exkurze G1.A na zámek Vsetín
Španělsko - podzim
Stáž ve Španělsku 2011

Přání pana ředitele maturantům   

31.05.2020

Milí maturanti.

V pondělí zahajujeme maturitní zkoušky.

V té souvislosti chci Vám všem popřát štěstí a co největší klid. Maturitní zkouška je i zkouškou o sebeovládání a ten, kde dokáže zachovat vyrovnanost i za mimořádné situace, má větší šanci na úspěch než ten, kde se nechá vláčet emocemi. Věřím, že drtivá většina z Vás se svědomitě připravovala a že své emoce dokážete udržet na uzdě.

Nikdo neví všechno, proto Vám doporučuji soustředit se na to, co víte, a nelámat si hlavu tím, v čem se zrovna neorientujete. Tak je to nejenom u zkoušky, ale i v životě. Maturita není ničím víc, než takovou předmluvou dalšího života. Je vždycky cosi mezi testem psychické odolnosti a loterií. Můžete toho vědět více než Einstein a nemusí to vyjít, a taky nemusíte vědět skoro nic a nějak to dotáhnete k úspěchu.

A pokud můžu něco málo poradit: Poznámky na papíře, které si sepíšete na „potítku“, mít u ústní zkoušky samozřejmě můžete, ale nechte je ležet na stole, jen do nich nahlížejte, a pokuste se mluvit co nejvíc z hlavy. Neustálé nahlížení do papíru Vám určitě u komise nepomůže, spíš uškodí. A také Vás může rozhodit. Snažte se vysvětlovat jednoduše, snaha ohromit extrémní odborností vede často k opačnému efektu, než očekáváte. V komisi sedí odborníci, kteří se v problematice zpravidla dobře orientují, a pouštět se s nimi do hluboké vědecké diskuze není prozíravé. Přirozenost, přiměřenost a věcnost je v takové situaci nejlepší kartou.

Držím Vám, milí maturanti, palce, a těším se, až Vám stisknu ruku a předám maturitní vysvědčení, abyste mohli ve svém životě vykročit zase dál.

Srdečně zdravím.

Karel Kostka

 

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA