ÚvodKostka školaAktualityKostka školaŘeditel k návratu studentů do škol.

Praha M4.A
Studentské prezidentské volby
Mladý Umělec 2011
Mladý Umělec 2010
Nultý ročník II. 2013-2014
První příjezd školního autobusu

Ředitel k návratu studentů do škol.

Milí studenti, vážení kolegové.

Jsem moc rád, že se konečně zase všichni vracíte do školy a život směřuje zpátky do normálních kolejí. Těšil jsem se, že zítra oběhnu třídy a osobně se s vámi přivítám, nicméně máme zrovna den, na který jsou zorganizovány schůzky k podpisům smluv s rodiči našich nových nastupujících studentů, tak to časově nezvládnu. V té souvislosti počítejte zítra s velkým pohybem osob ve školním areálu, kdo přicestujete autem, raději parkujte u Alberta.

Alespoň tedy písemně ke studentům: přeji vám, ať se co nejrychleji a nejpohodověji adaptujete na školní prostředí a podaří se vám získat zpátky návyky, které v době pandemie u některých mohly ztratit na síle nebo dokonce vymizet (od včasného ranního vstávání až po všechny ty činnosti, provázející každodennost, když společnost funguje normálně).

Už jste v minulém týdnu dostali e-mailem pokyny k návratu do školy, jen připomínám, že už je v plném provozu domov mládeže, od zítřka bude i školní jídelna, na pravidelnou linku z Púchova do Vsetína vyrazí školní autobus …

Vracíte se do školy zrovna v období, kdy se rozběhly maturitní zkoušky u šestého a čtvrtých ročníků, což trochu komplikuje běžnou organizaci výuky, takže musíme respektovat fakt, že někteří vyučující budou jako zkoušející nebo přísedící u maturit a některé učebny budou pro maturity vyhrazeny, a tak dojde k některým výměnám a přesunům. Ale to jistě zvládneme stejně jako každý rok.

Kolegům přeji, ať se znovu potkají se studenty, s nimiž bude radost pracovat už nejenom vzdáleně přes počítač, ale tváří v tvář, a ať i oni co nejpohodověji naváží na běžnou denní výuku ve škole, na jakou jsme byli po desetiletí zvyklí.

Závěrem: maturantům nezbývá než popřát hodně štěstí u ústních maturitních zkoušek a u přijímacích zkoušek na vysoké školy, budu držet palce. Pokud by někdo uvažoval o studiu na naší Fakultě společenských studií Vysoké školy Humanitas ve Vsetíně, krátce o oborech hovořím zde.

Všechny vás moc zdravím,

Karel Kostka