ÚvodKostka školaAktualityKostka školaRozhovor: DOCELA - rock pop ze Vsetína

2019-09-25 Středoškolský atletický pohár

Rozhovor: DOCELA - rock pop ze Vsetína

08.05.2021

Vysíláním vás provedou Libor & Šimon Čadovi. Otázky a vzkazy napište do komentářů nebo je pošlete jako hlasovou zprávu.

Docela kapela vznikla v roce 2014 jako dětská kapela pod Střediskem volného času ALCEDO Vsetín.

Na konkurzu na dětskou kapelu se sešli tři kytaristi (Tomáš Svoboda, Marek Loprais a Honza Dušek), dvě klávesačky (Natali Dyjáková a Lucie Haničáková) a dvě zpěvačky (Káťa Bartoňová a Terka Kašparová). Kapelu vedli tři vsetínští muzikanti – Pavel Bartoň, Hanka Škarpová a Iva Kašparová. Věkový průměr kapely činil v té době necelých 10 let.

První veřejné vystoupení odehráli ve vsetínském Alcedu 28. 5. 2015 pod názvem Bohužel bez názvu. Po koncertě na Vsetínském Gulášfestu 2015 doplnili, zprvu 7člennou kapelu, ještě sourozenci Kika a Jirka Kašparovi. Na soustředění v roce 2017 kapela konečně našla název při brainstormingu, ze kterého vzešlo DOCELA KAPELA.

Již druhý rok od vzniku byl pro kapelu velmi úspěšný, neboť již dehrála za sezonu kolem 30 vystoupení. V březnu 2018 ve studiu PRO-MARTS Agency nahráli první písničku s názvem MOTORKÁŘKA, kterou pro ně napsal vsetínský muzikant Jiří Dareba Václavík. Tato skladba byla později zveřejněna v rámci Darebova CD Napálil jsem, okoštuj.

V listopadu 2018 se kapela zúčastnila televizní soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT 2018, kde se skladbou JIRKOVA SVAČINA sklidila velký úspěch a od porotců dostala 4x ANO. V současné době má záznam z toho vystoupení na platformě YouTube již přes 4,3 milionů zhlédnutí.

Bezesporu největším úspěchem v roce 2019 byla možnost zahrát si na multižánrovém festivalu COLORS OF OSTRAVA, kde vystupovali dokonce dva dny po sobě.

V listopadu 2019 společně se čtyřnásobným slovenským Zlatým slávikem PETREM CMORIKEM hráli pro plnou Incheba Arenu v Bratislavě. Na této akci vystoupili také další známí interpreti – například Ego, Majk Spirit, či Tereza Mašková.

Na konci roku 2019 se doprovodný kytarista Mára rozhodl kapelu opustit. Krátce na to odešli také Kika a Jirka. Momentálně tedy hrají v 6 a hledají nového doprovodného kytaristu.

Kapela má za sebou doposud téměř 120 vystoupení. Jak v loňském roce, tak v letošním byla opětovně zvána například na festival COLOURS of OSTRAVA, který byl ovšem bohužel znovu zrušen.

Rozhovor: DOCELA - rock pop ze Vsetína