FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaŠkolní kolo BiO kategorie C
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
L2.A - Zoo Zlín 27.6.2018
Den jazyků na ZŠ Karolinka 2017
Třídní tabla 2012/2013
Recitační soutěž 1.3.2016
Ocenění účastníků prezentiády a fin. gramotnosti
Stužkovací ples - P4.A
Švýcarsko
2019-10-08 Pavlovské vrchy

Školní kolo BiO kategorie C   

05.02.2020

Ve středu 29. ledna 2020 se na naší škole konalo školní kolo Biologické olympiády, kategorie C  (8.-9. ročníky základního vzdělávání, tedy pro naše studenty G1.A a G2.A).

Biologická olympiáda (BiO) je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie určená žákům základních a studentům středních škol. Vychází z obsahu vzdělávacích oborů přírodopis a biologie v rámcových vzdělávacích programech a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových kompetencí. Koncepce BiO je v souladu s Mezinárodní biologickou olympiádou (MBO). Aktuálně probíhá 53. ročník.

Školní kolo následuje po několikaměsíční individuální přípravě studentů, kteří mají k dispozici studijní texty, tentokrát, na téma Těžký život ve vodě. Skládá se z teoretického testu a praktické části, která je rozdělena na poznávání organismů a laboratorní úkol.

 

Teoretické znalosti si prověřilo 16 studentů, z toho ti nejlepší se stali nejúspěšnějšími řešiteli, a byli to: Václav Kalčák s 31 body, Vanesa Rovenská s 29 body, Simona Šarmanová s 28 body a Anna Blašková s 27 body.

Do dalšího boje, tentokrát v rovině praktické se dali tři z nich, a celkově dosáhl největšího počtu bodů Václav Kalčák, a to 72.

Je třeba ocenit, že na rozdíl od loňského roku, že všichni zapojení do praktické části -"poznávačky" získali dvacet a více bodů z třiceti, což je vynikající a slibný výsledek pro další kola této soutěže garantované a podporované MŠMT.

Okresní kolo by se mělo konat dle centrálního kalendáře 8. 4. 2020, ale protože je to den maturitních zkoušek, je možné, že stejně jako vloni, dojde ke změně termínu.

 

Školní kolo BiO kategorie C
Školní kolo BiO kategorie C
Školní kolo BiO kategorie C
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA