ÚvodKostka školaAktualityKostka školaŠkolní kolo BiO kategorie C

Vánoční volejbal

Školní kolo BiO kategorie C

05.02.2020

Ve středu 29. ledna 2020 se na naší škole konalo školní kolo Biologické olympiády, kategorie C  (8.-9. ročníky základního vzdělávání, tedy pro naše studenty G1.A a G2.A).

Biologická olympiáda (BiO) je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie určená žákům základních a studentům středních škol. Vychází z obsahu vzdělávacích oborů přírodopis a biologie v rámcových vzdělávacích programech a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových kompetencí. Koncepce BiO je v souladu s Mezinárodní biologickou olympiádou (MBO). Aktuálně probíhá 53. ročník.

Školní kolo následuje po několikaměsíční individuální přípravě studentů, kteří mají k dispozici studijní texty, tentokrát, na téma Těžký život ve vodě. Skládá se z teoretického testu a praktické části, která je rozdělena na poznávání organismů a laboratorní úkol.

Teoretické znalosti si prověřilo 16 studentů, z toho ti nejlepší se stali nejúspěšnějšími řešiteli, a byli to: Václav Kalčák s 31 body, Vanesa Rovenská s 29 body, Simona Šarmanová s 28 body a Anna Blašková s 27 body.

Do dalšího boje, tentokrát v rovině praktické se dali tři z nich, a celkově dosáhl největšího počtu bodů Václav Kalčák, a to 72.

Je třeba ocenit, že na rozdíl od loňského roku, že všichni zapojení do praktické části -"poznávačky" získali dvacet a více bodů z třiceti, což je vynikající a slibný výsledek pro další kola této soutěže garantované a podporované MŠMT.

Okresní kolo by se mělo konat dle centrálního kalendáře 8. 4. 2020, ale protože je to den maturitních zkoušek, je možné, že stejně jako vloni, dojde ke změně termínu.

Školní kolo BiO kategorie C