ÚvodKostka školaAktualityKostka školaStrom a jeho příběh

Maturitní generálka - NJ
Okresní kolo konverzace v NJ
Florbal Challenge
Průvodcovské zkoušky
Fotbalový turnaj tříd 09
Letní renovace školních budov
Praha G6.A
Předvánoční tvoření M2.A v MŠ 6.12.2018

Strom a jeho příběh

29.03.2021

Naše škola spolu s Muzeem regionu Valašsko organizuje už od září projekt s názvem Můj strom a jeho příběh.

V nelehké době koronavirové krize, kdy se lidé izolují, omezují kontakty, mnozí pracují prostřednictvím home office a žáci se vzdělávají distančně, sociální kontakty jsou omezeny, je možná čas vyjít zase do přírody, kde je nebezpečí nákazy minimální a prožitek může být i o samotě úžasný a osvěžující. A když už člověk jde přírodou, bylo by skvělé, kdyby se díval a ty pohledy si užíval, promýšlel a třeba i uchoval v podobě fotografií a vzpomínek.

Také v rámci naší akce Můj strom a jeho příběh do přírody vyrazily desítky lidí, ale i dětských kolektivů, ještě v době, kdy mateřské školy zůstaly otevřené. A právě z nich přišlo nejvíce fotografií stromů a jejich příběhů.

Projekt stále probíhá, zapojit se pořád možné. Na vítěze čekají volné vstupy do zámku ve Vsetíně.

První kolo, do kterého přišlo třicet šest fotografií a příběhů stromů z našeho okolí, má své vítěze, z naší školy získala ocenění Eliška Turečková, která poslala fotografii a skvělý příběh. A z MŠ to byla ta Na Kopečku, se kterou aktivně dlouhodobě spolupracujeme.

Blahopřejeme.

Druhé kolo se uzavírá teď, na konci března. Ještě je čas zaslat svůj příběh a k němu fotografii. Přestože se MŠ již uzavřely, přišlo i z nich, ale hlavně od jednotlivců, k dnešnímu datu přes padesát soutěžních prací, které budou vyhodnoceny do půli dubna.

Děkujeme za příznivý ohlas na akci a doufáme, že pobyt v přírodě nám všem zlepší náladu.

Vyhlášení projektu a vyhodnocení prvního kola na webu Muzea:

Strom a jeho příběh
Muj_strom_WEB_IMG